مادر سجاد وجهت که در سن ۱۲ سالگی توسط پژاک ربوده شد با شنیدن خبر مرگ فرزندش سکته قلبی کرد. او پس از هشیاری تنها گریه می‌کرد. وی باحال بدش گفت: پسرم خیلی کوچک بود و شب ها از ترس کنار من می خوابید. پژاک فرزندم را ربود و اکنون جنازه اش را هم نمی‌دهند.

اسکندر وجهت برادر سجاد می‌گوید: چندین بار برای بازگرداندن سجاد به مقرهای گروهک پژاک رفتم. هیچکس پاسخی به من نمی‌داد. بارها مرا کتک می‌زدند. بار آخر هم تحدید کردند که اگر باز هم پیگیر سجاد شوم مرا خواهند کشت.

اسکندر وجهت افزود: گروهک خشونت طلب پژاک از روستای ما چهار کودک کمتر از ۱۳ سال را ربود. مردم نمی‌توانند از ترس آن‌ها حتی حرفی بزنند. این جنایتی آشکار بر علیه مردم کُرد زبان است.

وی از مردم کُرد زبان خواست تا ترسی به دل راه ندهند و جنایات پژاک را برای همه بازگو کنند. او گفت: از دولت جمهوری اسلامی و نهادهای حقوق بشر می‌خواهم تا شرایطی فراهم کنند که خانواده‌ام بتوانند در دفاع از خون برادرم علیه پژاک شکایت کنند.

سجاد وجهت در سن ۱۲ سالگی ربوده شد. او به مقر گروهک تروریستی پژاک در قندیل منتقل گردید. وجهت از اهالی شهرستان سلماس آزربایجان غربی بود. او پس از ۹ سال زندگی در شرایط سخت با این گروهک خشونت طلب در درگیری با ترکیه در منطقه شرناخ جان باخت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی