دولت ترکیه شاخه سیاسی پ.ک.ک  موسوم به HDP را متهم به ارائه خدمات مالی به این گروه در قندیل کرده است.

به گزارش کورد هوال، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، می‌گوید حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) به پ‌ک‌ک وابسته است و سابقه این حزب در طی چند سال گذشته نشان می‌دهد با سواستفاده از قدرت خود در شهرداری‌ها پول مردم را به جای صرف در خدمات شهری و رفاه مردم، به قندیل برای استفاده گروه ستیزه‌جوی پ.ک.ک می‌فرستد. پ.ک.ک متهم است که با ماشین‌آلات شهرداری‌های تحت کنترل HDP خیابان های شهرهای کردنشین ترکیه را حفاری کرد و جنگ خندق‌ها را به راه انداخت و باعث نابودی شهرهای کردنشین ترکیه شد.

سویلو در عین حال به سیاست دوگانه آمریکا در قبال تروریسم اشاره کرد و گفت: «آمریکا مدعی است برای سران پ.ک.ک جایزه تعیین کرده اما از طرفی نیز سلاح‌های مختلف به پ.ک.ک می‌دهد». منظور وی، همکاری آمریکا با شاخه پ.ک.ک در سوریه (YPG و PYD) است. آمریکا از این نیروها برای مبارزه با داعش استفاده می‌کرد. این نیروها نگران خروج آمریکا از سوریه هستند و احتمال می‌رود ترکیه به بهانه همکاری آنها با پ.ک.ک، مجددا به سوریه حمله کند.

مراد کاراییلان، رهبر بخش نظامی پ.ک.ک، در واکنش به این اظهارات، ارسال سلاح توسط آمریکا برای پ‌ک‌ک را رد کرد. اما توضیحی در مورد وسیله دفاعی پ.ک.ک در مقابل داعش نداد و نگفت چگونه نیروهای تحت امر وی با دست خالی کوبانی را آزاد کردند!

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی