رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در حسینیه امام خمینی رای خود را به صندوق انداختند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز، جمعه ۲ اسفندماه، طبق سنت گذشته خویش، همزمان با دقایق اولیه آغاز رأی‎گیری انتخابات یا زدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری، رأی خود را به صندوق شماره ۱۱۰ واقع در حسینیه امام خمینی (ره) انداختند.

رهبر انقلاب: انتخابات متضمن منافع ملی کشور است
«حضرت‌آیت الله خامنه ای» در آغازین ساعت انتخابات یازدهمینی دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن انداختن رایشان به صندوق اخذ رای بیان کردند: اولا روز انتخابات روز جش ملی است این جشن را به همه هم میهنان عزیزمان در سراسر کشور تبریک می‌گویم. ثانیا روز احقاق حق مدنی ملت است که می‌خواهند بیایند رای بدهند و شرکت خودشان در اداره امور کشور را که حق آنهاست، آن را به دست بیاورند، ثالثا یک تکلیف شرعی است که این‌ها را قبلا هم عرض کردیم.
ایشان تاکید کردند: حقیقت این است انتخابات متضمن منافع ملی کشور است هر کسی که به منافع ملی کشور علاقه‌مند است، در انتخابات شرکت کند.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: توصیه من این است که اولا همه با همت حرکت کنند و بیایند به اشخاص مورد نظر خود که به‌آن رسیدند، رای بدهند و این کار را هر چه زودتر انجام دهند این توصیه همیشگی ماست. نگذارند آخر شب و آخر وقت. همین اول وقت اول روز نیمه اول روز بیان رای بدهند و جمعیت در پایان روز متراکم نشود.
حضرت‌آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: بعد هم در هر شهری به تعداد نامزد‌های این شهر رای بدهند در تهران به ۳۰ نفر رای بدهند اسم ۳۰ نفر را بنویسند که خیلی کمک می‌کند.
ایشان تصریح کردند: از خداوند متعال می‌خواهیم به ملت ایران توفیق و خیر بدهد رحمت و برکت خودش را بر این ملت نازل کند و انتخابات را مایه خیر و برکت برای این کشور قرار دهد. از شما دوستان رسانه‌ای هم تشکر می‌کنیم که زحمت کشیدید.


انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه دوم اسفند برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی برای ۲۰۸ حوزه انتخابیه و ۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، قم، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی برگزار می‌شود.


بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی