شلال گدو رئیس حزب چپ دموکراتیک کُردستان سوریه گفت‌: احزابی که با نام حزب ما و برخی احزاب دیگر وابسته به انجمن میهنی کُرد در حزب تازه تاسیس(حزب اتحاد ملی کُرد) که متشکل از بیست و پنج است،حضور یافته‌اند، احزاب ما نیستند، بلکه دوستان سابق و جدا شده ما هستند که با همان نام در کنگره جوامع دموکراتیک(TEVDEM) شرکت کرده‌اند.

گدو با اشاره به وضعیت این حزب در جریانات سیاسی کُردستان سوریه، اظهار کرد: ما بخشی از انجمن میهنی کُرد (ENKESE) هستیم و به فعالیت خود در این جریان ادامه می‌دهیم. من بعنوان رییس حزب چپ دموکراتیک کُرد از سال ۲۰۱۳ و از زمانی که انجمن میهنی وارد ائتلاف شده یکی از نمایندگان (ENKESE) در اپوزسیون هستم. حزب چپ دموکراتیک، یکی از پایه‌گذران انجمن میهنی کُرد است و فعالیت‌های خود را در چهارچوب این جریان ادامه می‌دهد.

شلال گدو در پاسخ به این‌ سوال چگونه نام حزب شما هم در میان حزب تاسیس(حزب اتحاد ملی کُرد،که متشکل از بیست و پنج حزب است) وجود دارد، توضیح داد: سال ۲۰۱۴ تعدادی از شخصیت‌های سیاسی از چند حزب وابسته به انجمن میهنی جدا شدند و با استفاده از نام همان احزاب به کنگره جوامع دموکراتیک (TEVDEM) پیوستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:احزابی که با نام حزب ما و برخی احزاب دیگر وابسته به انجمن میهنی کُرد در حزب تازه تاسیس(حزب اتحاد ملی کُرد) که متشکل از بیست و پنج است، حضور یافته‌اند، احزاب ما نیستند، بلکه دوستان سابق و جدا شده ما هستند که با همان نام در کنگره جوامع دموکراتیک(TEVDEM) شرکت کرده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی