یکی از نمایندگان مجلس عراق از اختلاف میان احزاب دمکرات و حزب کارگران کوردستان (پ.ک.ک) به عنوان دلیل سکوت اقلیم کوردستان و نیروی پیشمرگ در قبال تجاوزهای اخیر ترکیه نام برد.

.

به گزارش کوردهوال، حنین قدو، عضو مجلس نمایندگان عراق از ائتلاف فتح در گفت و گو با پایگاه خبری المعلومه تاکید کرد که دلیل سکوت دولت اقلیم کوردستان و نیروی پیشمرگ در قبال حملات هوایی و زمینی اخیر ارتش ترکیه به شمال عراق، اختلاف میان حزب پارتی و پ.ک.ک است.

قدو در این باره اظهار داشت: سکوت دولت اقلیم کوردستان و نیروهای پیشمرگ در رابطه با با حملات اخیر ترکیه به شنگال، به دلیل کشمکش میان پ.ک.ک و حزب پارتی است که تلاش می کند تسلط خود بر این شهرستان را تحمیل کند؛ دولت اقلیم از این حملات برای تسلط بر شنگال خرسند است.

این نماینده ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری در همین حال تصریح کرد: سکوت اقلیم کوردستان نشانه وجود استقبال و توافق با ترکیه برای انجام این حملات به برخی مناطق شنگال است؛ نیروی پیشمرگ و نیروهای آمریکایی به شهرستان شنگال نزدیک هستند و انجام هر گونه حمله از سوی ترکیه بدون توافق قبلی بر سر آن بعید است.

یادآور می شود که وزارت دفاع ترکیه بامداد چهارشنبه در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، اعلام کرد که عملیات زمینی نیروهای ارتش این کشور در منطقه هفتانین در شمال عراق علیه نیروهای پ.ک.ک تحت عنوان “پنجه – ببر” آغاز شده جایی که نیروهای تکاور ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی وارد این منطقه شدند.

وزارت دفاع ترکیه بامداد دوشنبه هفته پیش نیز از حمله هوایی جنگنده های ارتش این کشور به پایگاه های پ.ک.ک در مناطق شنگال، قره چوغ، قندیل، زاب، آواشین – باسیان، گارا و خواکورک در شمال عراق در چارچوب عملیات موسوم به “پنجه – عقاب” خبر داده و به دنبال آن نیز فرماندهی عملیات مشترک وابسته به وزارت دفاع عراق تاکید کرد که ۱۸ جنگنده ارتش ترکیه با نقض حریم هوایی این کشور، تا عمق ۱۹۳ کیلومتری مرز مشترک دو کشور وارد شدند و یک اردوگاه آوارگان کورد در نزدیکی مناطق مخمور و شنگال را بمباران کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی