تحصن خانواده‌‌های معترض به همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها برای ربودن فرزندان‌شان توسط گروه جدایی طلب پ.ک.ک در دیاربکر ادامه دارد.

به گزارش کوردهوال، تجمع خانواده‌‌های معترض به ربودن فرزندان‌شان توسط حزب دموکراتیک خلق‌ها جهت الحاق به گروه مسلح پ.ک.ک در شصت و پنجمین روز در دیاربکر همچنان ادامه دارد.

شمار خانواده هایی که از روز سوم سپتامبر مقابل ساختمان این حزب تحصن می کنند به ۵۵ نفر رسیده است.

عایشه‌گل بیچر، یکی از مادران دیاربکری در مصاحبه با آناتولی گفت: «تحصن را تا زمان بازگشت پسرم مصطفی ادامه خواهم داد. تحصن و مقابله ما در تابستان و زمستان ادامه دارد».

وی در ادامه همچنین تاکید کرد:

«از کسی نمی ترسیم. دیروز تولد پسرم بود. به همین دلیل نتوانستم اینجا بنشینم. نتوانستم سرم را بلند کنم. در این روز باید در کنار پسرم شاد و خرسند باشم، اما در جستجوی او هستم. صد در صد مطمئن هستم که فرزندم را پیدا خواهم کرد. پسرم بازخواهد گشت و بازی آنان به پایان خواهد رسید».

فاطمه آک‌کوش که از تاریخ ۳ سپتامبر امسال به همراه دیگر خانواده‌ها برای نجات فرزندان‌شان از چنگ گروه خشونت طلب پ.ک.ک مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها تحصن کرده‌اند، نیز گفت: تا زمانی‌که فرزندان‌مان را پس نگرفته ایم از اینجا نمی رویم.

صالح گوک‌چه که ۴ سال گذشته پسرش محمت توسط گروه مسلح و خشونت طلب پ.ک.ک ربوده شده نیز تصریح کرد:

«این تحصن تا زمان بازگشت تمام فرزندان ادامه خواهد یافت. من از آنها صدقه، کمک مالی یا چیز دیگری نمی خواهم. فرزندم را می خواهم. آنان فرزندم را ربودند».

گفتنی است هاجره آکار ۲۲ اوت با تحصن مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر، محمد پسرش را از دست گروه مسلح پ.ک.ک نجات داد. او با این اقدام به الگویی برای مادرانی که فرزندانشان قربانی گروه خشونت طلب پ.ک.ک می‌شوند، تبدیل شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی