ه.د.پ و پ.ک.ک در حالی مدعی دشمن ترکیه با کردها هستند که در مورد جنگ ۴۰ ساله و مرگ ۴۰ هزار انسان و نابودی هزاران روستا و میلیون‌ها آواره و حمله به ثبات اقلیم سکوت کرده‌اند

سزائی تمللی رئیس ترک‌تبار حزب دموکراتیک خلق‌ها (ه.د.پ.) وابسته به پ.ک.ک به مناسبت روز جهانی صلح برای هواداران حزبش سخنرانی و طی آن اعلام کرد روز به روز در ترکیه دشمنی با کردها و ه.د.پ. بیشتر می‌شود. وی ترکیه را متهم کُرد با کردها دشمنی می‌کند و مدعی شد دولت ترکیه با ظلم و ستم موفق نخواهد شد و افزود «ما با روش‌های دموکراتیک و مسالمت‌آمیز به اعتراض ادامه خواهیم داد». این سیاستمدار وابسته به پ.ک.ک از افکار عمومی ترکیه نیز خواست از آنها حمایت کند.

آقای تمللی در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که کارنامه حزب متبوعش چیزی متفاوت و متضاد را نشان می‌دهد. در دوره قبلی شهرداری‌های تحت کنترل این حزب در شهرهای کردنشین ه.د.پ. به صورت علنی ماشین آلات و ادوات شهرداری را در اختیار «یگان‌های مدافع غیرنظامیان» گروه مسلح وابسته به پ.ک.ک در داخل شهرها قرار داد و با همان ماشین آلات بود که خیابان‌ها به خندق تبدیل شدند، جنگی ویرانگر که چند صد هزار کُرد را آواره کرد، شهرها ویران شدند و پس از کشته شدن چند هزار کُرد، نیروهای وابسته به پ.ک.ک شکست خورده و حتی از روستاها نیز فرار کرده و به قندیل در شمال عراق پناه آوردند. همچنین، هنگامی که تعدادی از مادران کُرد در مقابل شهرداری کلانشهر دیاربکر و تحت کنترل این حزب تحصن کردند و خواهان آزاد شدن فرزندان کمتر از ۱۵ سال خود از پ.ک.ک شدند که با هماهنگی ه.د.پ. به کوهستان رفته بودند، صلاح‌الدین دمیرتاش رئیس وقت این حزب این مادران پیر را «مزدوران میت ترکیه» نامید و شهرداری وابسته به ه.د.پ. با ماشین‌های آبپاش و آب داغ آنها را با خشونت از محل دور کردند. هنگام حمله داعش به کوبانی نیز این حزب از هوادارانش دعوت کرد تا اماکن دولتی را آتش بزنند و بر دولت فشار بیاورند تا مانع ورود آوارگان به ترکیه نشود و طی آن ده‌ها نفر کشته شدند. در مورد اخیر نیز مقامات ترکیه صراحتا اعلام کردند ه.د.پ. همانند قبل امکانات شهرداری را در اختیار عوامل پ.ک.ک قرار داده و به مرکزی برای هماهنگی جهت عضوگیری برای شاخه مسلح پ.ک.ک تبدیل شده بود. لذا این اظهارات آقای تمللی کذب است و این حزب نیز نماینده کردها نیست. چون از ۶۷ نماینده آن سه چهارم نمایندگان آن ترک هستند و از حدود بیست نماینده کُرد نیز هیچ کدام سخن گفتن به کردی را نمی‌دانند.    

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی