وزیر کشور ترکیه مدعی شد که حدود ۱۰۰ نیروی پ.ک.ک در ماکوی آذربایجان غربی هستند که دولت ایران باید با آنها مقابله کند.

.

به گزارش کوردهوال به نقل از آناتولی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه که برای بازدید از روند احداث دیوار مرزی با ایران به شهر «دوغوبایزید» در استان آغری رفته بود ادعا کرد: «هم اکنون حدود ۱۰۰ تروریست در منطقه دامبات ماکو در شمال غربی ایران حضور دارند. این مسئولیت ایران است که آن‌جا را پاکسازی کند.»

سویلو با تشکر از کارکنان و نیروهای امنیتی دخیل در ساخت این دیوار اظهار داشت: ۷۵ درصد از این پروژه به اتمام رسیده و تا پایان امسال آن را به طور کامل تمام خواهیم کرد. ۳ کیلومتر راه نیز احداث خواهد شد.

وزیر کشور ترکیه تصریح کرد: از یک طرف سیم خاردار در مرز کشیده شده و از طرف دیگر دوربین دید در شب، دوربین‌های حرارتی و سنسورهای روشنایی نصب شده است. به ویژه در مرزهای آغری و ایغدیر از این تکنولوژی‌های نوین برای تامین امنیت مرزی استفاده می‌کنیم.

وی افزود: ما از مبارزه ایران با تروریسم حمایت می‌کنیم و از آنان می‌خواهیم تا طبق توافقات از مبارزه ما با تروریست‌ها نیز حمایت کنند. زیرا می‌خواهیم جهان هم بداند که اکنون در آن سوی مرز در منطقه دامبات ماکو حدود ۱۰۰ تروریست حضور دارند. این موضوع برای ما مهم است.

سویلو مدعی شد که اگر ترکیه وارد دامبات ماکو شود، یک تروریست در آنجا نخواهد گذاشت و افزود: این مسئولیت همسایه ما ایران است و آنها نیز نسبت به این مسئولیت آگاهند. امیدواریم این اتفاق به زودی بیفتد.

مقامات ترکیه هر از چندی ادعاهایی از این دست درباره حضور نیروهای پ.ک.ک در ایران مطرح می‌کنند. ایران همواره با شاخه ایرانی پ.ک.ک که تحت عنوان پژاک در کشورمان فعالیت ضد بشری دارد مقابله کرده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی