مشاور ارشد رئیس اقلیم کوردستان، ضمن تاکید بر ضرورت اقدام جدی رهبری اقلیم کوردستان در مورد حملات ترکیه به اقلیم، اعلام کرد که استراتژی ترکیه و پ.ک.ک، مشترک و در راستای نقض و تضعیف حاکمیت اقلیم است.

.

به گزارش کوردهوال به نقل از سایت خبری زمن پرس، جعفر ایمینکی عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کوردستان عراق (پارتی) و مشاور ارشد نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کوردستان، در نوشتاری که تحت عنوان «گزینه نظامی میان زیاده خواهی دولت ترکیه و کج فهمی رهبران پ.ک.ک» منتشر کرده، به حملات اخیر ترکیه به اقلیم کوردستان که شماری کشته و مجروح را میان غیرنظامیان و موج جدیدی از تخلیه روستاهای اقلیم و آوارگی ساکنان آن ها را  به دنبال داشته، اشاره کرده و آورده که لازم است طرف اصلی در رهبری اقلیم کوردستان اقدامی جدی را در مورد حملات ترکیه انجام دهد و فقط نقش محکوم کردن حملات و نظاره گر قربانی شدن مردم را ایفا نکند.

وی تاکید کرده که دو طرف متخاصم در زمان روبرو شدن با طرفی ضعیف تر از خود هیچ گونه رحمی ندارند.

جعفر ایمینکی خاطر نشان ساخته که درگیری های نظامی میان ترکیه و پ.ک.ک، به صورت خطرناکی شدت یافته و وارد مرحله بسیار خطرناکی شده است و هشدار داد که این درگیری ها تبعات ویرانگری را بر امنیت اقلیم کوردستان بر جای می گذارد.

مشاور رئیس اقلیم کوردستان تاکید کرده که استراتژی ترکیه و پ.ک.ک، به عنوان دو طرف درگیری، مشترک و عبارت است از «نقض و تضعیف حاکمیت، امنیت و اقتصاد اقلیم کوردستان» با این هدف که اقلیم بار دیگر شاهد  عمران و پیشرفت سریعی که طی ۱۰ سال پیش از حمله داعش تجربه کرد، نباشد.

جعفر ایمینکی اشاره کرده که دلایل بسیاری وجود دارد که ترکیه می خواهد درگیری با پ.ک.ک، به درازا بکشد، از جمله اینکه در انتخابات آتی این کشور از این درگیری بهره بگیرد.

همچنین رهبران شاخه نظامی پ.ک.ک را نیز که به گفته وی در قندیل به محاصره درآمده و طرفداران حزب آنان را شکست خورده می دانند،  متهم کرده که  بنا به دلایل بسیاری با اهداف و خواسته های ترکیه همراه و موافق هستند و سعی دارند درگیری ها را در عمق خاک اقلیم، حدالامکان طولانی تر کنند و از این طریق شکست های مداوم سیاسی و نظامی خود در میدان فعالیت واقعی پ.ک.ک، که کوردستان ترکیه است را به تنش آفرینی در مناقشات سیاسی اقلیم کوردستان تبدیل کرده و در راستای افزایش خشم و نارضایتی مردمی در اقلیم به سطحی خطرناک تلاش کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی