اوزَر سنجار، رئیس شرکت نظرسنجی متروپل ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی صورت گرفته از سوی این شرکت بعد از عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: میزان حمایت از رجب طیب اردوغان در این روند ۴۸ درصد اعلام شده است، این درحالیست که حمایت از اردوغان بعد از انتخابات شهرداری ۴۴٫۲ درصد بود.

به گزارش کوردهوال، اوزَر سنجار، رئیس شرکت نظرسنجی متروپل ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین نظرسنجی صورت گرفته از سوی این شرکت بعد از عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی که در ماه اکتبر بعد از عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه صورت گرفته است، آراء رئیس جمهور ترکیه در راستای تأیید وی به نوعی که پتانسیل تغییرات گسترده در روند سیاسی پیش روی ترکیه را داشته باشد دستخوش تحولات زیادی بوده است. در این چارچوب میزان حمایت از رجب طیب اردوغان در این روند ۴۸ درصد در برابر ۳۳٫۷ درصد به دست آمده است. این درحالیست که حمایت از اردوغان بعد از انتخابات شهرداری ۴۴٫۲ درصد بود».

به نوشته روزنامه آیدینلیک، سنجار در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «بیشترین افزایش حمایت از رجب طیب اردوغان بعد از عملیات چشمه صلح در میان هواداران حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) صورت گرفته است. در حالی که حمایت از اردوغان در میان هواداران MHP در ماه سپتامبر ۴۶٫۶ درصد بود در ماه اکتبر و بعد از عملیات چشمه صلح این رقم به ۷۶٫۷ درصد رسیده است. بیشترین کاهش حمایت از رجب طیب اردوغان نیز بین هواداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) رخ داده و هواداران HDP از رقم ۶٫۵ درصد حمایت از رئیس جمهور ترکیه در ماه سپتامبر به ۰٫۶ درصد در ماه اکتبر بعد از عملیات چشمه صلح رسیده است».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی