فساد گسترده و عدم مدیریت پول نفت، باعث شده تا اقلیم حتی برای پرداخت حقوق کارکنان دولت به بغداد و کمک دولت مرکزی وابسته باشد

ساروج کومار، رئیس منطقه‌ای بانک جهانی، در اقلیم کردستان و در گفتگو با مقامات اقلیم از جمله مسرور بارزانی اعلام کرد این بانک از عملکرد اقلیم کردستان راضی است. رمزی نیمان رئیس شعبه بانک جهانی در عراق نیز در این دیدار اعللام کرد بانک جهانی آماده همکاری با اقلیم کردستان می‌باشد و لازم است اقلیم مسئله اصلاحات را جدی بگیرد. مسرور بارزانی نیز از این اقدام استقبال نمود.

گفتنی است اقلیم کردستان علیرغم فروش میلیون‌ها بشکه نفت به صورت غیرقانونی و در عین حال دریافت ۱۴ الی ۱۷ درصد بودجه عراق تاکنون نه تنها بیش از حد بدهکار شده بلکه حتی توانایی پرداخت حقوق کارمندان را نیز ندارد و با کاهش شدید حقوق و پرداخت با تاخیر سبب ایجاد نارضایتی شدید شده است. فساد گسترده سیاسی و اقتصادی سبب شده تا همه بودجه و پول نفت را به حساب‌های شخصی مقامات اقلیم واریز کنند و تاکنون نیز از چندین شرکن نفتی قرض گرفته‌اند و اکنون نیز بانک جهانی قصد دارد به اقلیم وام بدهد. یکی از ابزارهای وابستگی شدید به غرب دادن وام از طریق بانک جهانی است و نمونه آن در یونان مشاهده شد که منجر به ورشکستگی دولت یونان شده است.   

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی