رئیس اقلیم کوردستان عراق و وزیر خارجه ایران طی نشست خبری، بر تقویت روابط بین تهران و اربیل تأکید کردند.

.

به گزارش کوردهوال، وزیر امور خارجه ایران و رئیس اقلیم کوردستان عراق  شامگاه یکشنبه طی نشست خبری در مورد تحولات و اوضاع عراق و منطقه گفت‌وگو و رایزنی کردند.

به گزارش شبکه «روودآو» عراق، «نیچروان بارزانی» طی این نشست گفت که با ظریف در مورد پیامدهای گسترش بیماری کووید۱۹ در همه جوانب زندگی گفت‌وگو کرده است.

رئیس اقلیم کوردستان عراق با بیان اینکه اربیل به روابط با همسایگان خود اهمیت زیادی قائل است، اظهار داشت که «ایران همسایه مهم برای عراق و اقلیم کوردستان است. ما هرگز حمایت‌های ایران را فراموش نخواهیم کرد».

محمد جواد ظریف که صبح یکشنبه راهی عراق شد و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد، به نوبه خود در این نشست خبری اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران، از ایفای نقش مهم اقلیم کوردستان عراق در این کشور استقبال می‌کند.

او با بیان اینکه تهران و اربیل روابط محکمی و دوستانه‌ای با هم دارند، گفت که ایران همواره به دنبال توسعه و تقویت روابط خود با اقلیم کوردستان عراق است.

وزیر خارجه ایران افزود: «توسعه روابط ما با عراق به رغم شیوع کرونا ادامه داشته و این مسئله بر روابط تأثیری نداشته و گذرگاه‌های مرزی بین ما باز است».

ظریف گفت عراق با همه اقشارش و به عنوان همسایه، برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و تهران به دنبال تقویت روابط دوستانه خود با این کشور است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی