گروه خشونت طلب پ.ک.ک با انتشار خبر کشته شدن دختر نوجوان ایرانی توسط جنگنده های ترکیه موجی از انزجار و محکومیت را در بین نهادهای حقوق بشری و جامعه کوردی برانگیخت.

.

به گزارش کوردهوال، اسرین (سونیا) محمدی دختر ۱۳ ساله اهل سردشت که در سال ۱۳۹۶ هنگامی که ۱۳ سال بیشتر نداشت، توسط خشونت طلبان پ.ک.ک ربوده و به مقرهای این گروه در کوهستان های قندیل منتقل شده بود. پس از ربوده شدن این کودک سردشتی، خانواده وی چندین بار به مقرهای گروه مراجعه کرده و با گریه و التماس نتوانستند دختر خود را به آغوش خانواده بازگردانند. چندین بار هم نهادهای حقوق بشری پیگیر سرنوشت این کودک سرباز ایرانی در صفوف شبه نظامیان پ.ک.ک بودند که موفق نشدند.

سرانجام با فشارهای گسترده خانواده وی و نهادهای حقوق بشری گروه خشونت طلب پ.ک.ک با انتشار مطلبی، خبر از کشته شدن اسرین محمدی در منطقه آسوس اقلیم کوردستان توسط جنگنده های ترکیه داد.

این در حالی است که مادر این کودک ایرانی با انتشار ویدئویی کوتاه در فضای مجازی با اشاره به اینکه این گروه هیچ وقت کردایتی خود را برای ما ثابت نکرده است خبر از کشته شدن دخترش توسط خشونت طلبان پ.ک.ک و پژاک به هنگام فرار داد.

.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی