روداو در برنامه تلویزیونی خود گزارش داد کە در پی درگیری پ‌ک‌ک با ترکیه سە بالگرد ارتش ترکیه ظرف ۴۵ دقیقە سە روستای شلینە، شیدنە و سووریا در منطقە باتیفا از توابع زاخو در استان دهوک را بە شدت بمباران کردند. که این امر موجب آتش سوزی وسیعی در پوشش گیاهی اطراف این روستاها شد.

از سوی دیگر نیز دهدار روستای گریبیی در این منطقە گفته است کە درگیری شدیدی همزمان با این بمباران، میان نیروهای پ‌ک‌ک و نظامیان ترکیه در روستای شیدن در زاخو در جریان بوده است کە بە مدت ۵ ساعت از ۲ و ۳۰ دقیقە بامداد تا ۷ و ۳۰ دقیقە امروز صبح  ادامە داشتە و هنوز اطلاعاتی دربارە خسارات و تلفات احتمالی آن منتشر نشدە است.

بە دلیل درگیری‌های شدید میان پ‌ک‌ک و ترکیه در منطقە کانی ماسیِ استان دهوک، ساکنان روستای اورە نمی‌توانند از خانە‌های خود خارج شوند.

ارتش ترکیه طی هفتە‌های گذشتە عملیات نظامی شدیدی را در خاک اقلیم بر علیه پ‌ک‌ک آغاز و  چندین پایگاه نظامی را در مناطق استراتژیک استان دهوک، ایجاد کردە است. که به همین دلیل طی هفتە‌های اخیر چندین روستای این منطقە بە دلیل ناامنی‌های شدید ناشی از تحرکات و درگیری‌های پ‌ک‌ک با ترکیه تخلیه شدە است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی