فیسبوک اعلام کرد بیش از ۴۰۰ حساب کاربری، صفحه شخصی و گروه را در فیسبوک و اینستاگرام به دلیل انتشار اطلاعات مبهم، غیردقیق و نامشخص بودن هویت صاحبان آنها مسدود کرده است.

.

به گزارش کوردهوال، شرکت فیسبوک اعلام کرد در ماه می گذشته  ۳۲۴ صفحه، ۷۱ حساب کاربری، ۵ گروه و ۳۱ حساب کاربری اینستاگرام را در اقلیم کوردستان به دلیل تلاش هماهنگ برای تخریب شخصیت و انتشار مطالب خلاف واقع مسدود کرده است.

بر اساس گزارش فیسبوک، مخاطب این صفحات و حسابهای فیسبوک و اینستاگرام شهروندان اقلیم کوردستان بوده اند و صاحبان آنها تلاش کرده اند هویت خود را پنهان کنند.

فیس بوک گفته است موضوعات مطرح شده در این صفحات مجازی نقد سیاست های دولت اقلیم کوردستان، انتقاد از حزب دموکرات کوردستان عراق و برخی مباحث در مورد دو حزب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر بوده است.

فیس بوک ادعا کرده است که صفحات کاربری فیسبوک و اینستاگرام که مسدود شده اند با سازمان اطلاعات وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان ارتباط داشته اند.

بر اساس گزارش فیسبوک، حدود ۴٫۴ میلیون حساب کاربری یک یا چند حساب مسدود شده توسط این شرکت را دنبال کرده اند و حدود ۲۷۰۰۰۰ دلار بابت تبلیغات در این صفحات هزینه شده است.

شرکت گرافیکا نیز که در زمینه بررسی محتوا فعال است، با بررسی موضوعات مطرح شده در صفحات مسدود شده توسط فیس بوک، در گزارش سی صفحه ای خود به این نتیجه رسیده است که محتوای آنها بیشتر روی انتقاد از سیاست های دولت اقلیم کوردستان و رهبران حزب دموکرات بویژه مسرور بارزانی متمرکز بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی