یکی از مقامات ارشد اداره خودگردان کردی با اشاره به این که کردهای سوریه آماده مقابله با بحران بیماری کرونا نیستند، می گوید: نه سازمان ملل و نه سازمان بهداشت جهانی وابسته به آن اهمیتی به مناطق کردنشین سوریه نمی دهند.

.

به گزارش کوردهوال، بسام شاکر، نماینده شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی نیروهای کرد-عرب سوریه در آمریکا، به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: از آنجایی که هیچ نهاد بین المللی نسبت به درخواست کمک کردهای سوریه پاسخ مثبتی نداده است، اداره خودگردان کردی آماده مقابله با بیماری کرونا در منطقه شمال شرق سوریه نیست.

وی افزود: شمال و شرق سوریه در موقعیت بسیار خطرناک قرار گرفته است و ما به کمک های بین المللی و حمایت آن نیاز داریم اما تاکنون هیچ حمایت و یا کمکی را دریافت نکرده ایم.

این مقام اداره خودگردان کردی در شمال سوریه به نیاز مبرم منطقه تحت کنترل کردها به کمک های بهداشتی و پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به این که تعداد زیادی از مردم در اردوگاه ها و محل های اقامت موقت و پرجمعیت زندگی می کنند شیوع بیماری در این مناطق بسیار خطرناک خواهد بود.

بسام شاکر گفت: کردها از سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و دیگر سازمانها در خواست کمک کرده اند اما تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده ایم.

وی همچنین از احتمال آغاز یک حمله نظامی دیگر از سوی ترکیه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا خبر داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی