حزب دموکراتیک خلق‌ها، زمانی مخالف شدید بارزانی و اقلیم بود؛ اما امروز به دلیل تحت فشار بودن از اقلیم درخواست کمک و میانجیگری کرده است

روابط پ.ک.ک و شاخه‌های آن از جمله ه.د.پ. با اقلیم کردستان بسیار متنشج است و حتی ه.د.پ. در مراسم تحلیف نچیروان بارزانی به عنوان رئیس جدید اقلیم نیز شرکت نکرد. اکنون که ه.د.پ. در ترکیه بسیار منزوی شده و شهرداران آن یکی پس از دیگری برکنار می‌شود، حتی از طرف حزب جمهوریخواه خلق (کمالیست) نیز طرد شده است. در حالی که ه.د.پ. از هواداران خود در انتخابات شهرداری استانبول خواسته بود به نامزد آن رای بدهند. اکنون شاهد هستیم ه.د.پ. به اقلیم کردستان پناه برده تا شاید بارزانی از روابط خوب خود با ترکیه استفاده کند و مانع افزایش فشار بر ه.د.پ. گردد.

فلکناس اوجا، نماینده ه.د.پ.، که در اصل ایزدی و ساکن اروپاست در راس هیئتی به اقلیم کردستان رفته تا با مقامات اقلیم دیدار کند. خانم اوجا که همراه سزائی تمللی، رئیس ترک زبان ه.د.پ.، در اقلیم کردستان است ادعا کرد کردها «متحد» هستند و «کردستان یکی است». خانم اوجا حضور ارتش ترکیه در اقلیم کردستان با حمایت بارزانی را «اشغالگری» نامید و خواهان پایان دادن به این حضور نظامی شد. خانم اوجا از مردم اقلیم کردستان نیز خواست علیه این اقدام ایستادگی کنند.این سخنان در حالی صورت گرفته است که سزائی تمللی، بارها با کلمات رکیک، مسعود بارزانی را تمسخر کرده بود و پ.ک.ک و اوجالان نیز دشمنی تاریخی با خاندان بارزانی دارند. این رفتار ریاکارانه صرفا از روی ضعف است و ه.د.پ فعلا به پارتی و بارزانی احتیاج دارد. به همین دلیل در خصوص وحدت کردستان بزرگ، افسانه‌سرایی می‌کند.   

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی