کوردهوال/ بعد از آنکه دولت ایران بامداد روز جمعه ۲۴/۸/۹۸ بدون اعلام قبلی بنزین را سهمیه بندی و قیمت آن را از لیتری هزار به سه هزار تومان افزایش داد باعث ایجاد موجی از نارضایتی در داخل جامعه ایران گشت، این موج نارضایتی از افزایش قیمت بنزین روز جمعه آرام آرام تبدیل به اعتراضات خیابانی گشت، اعتراضات خیابانی روز شنبه به اوج خود رسید و از نظر گستردگی و سطح خشونت به نسبت تجمعات دی ماه ۹۶ بسیار فراتر رفت و تعدادی از هر دو طرف زخمی و کشته شدند.

بعد از آنکه سطح خشونت در شهرهای معترض به شدت بالا رفت و بسیاری از اماکن وابسته به دولت و ارائه دهنده خدمات عمومی توسط معترضین به آتش کشیده و تخریب گشت اکثریت جامعه از رویکردهای خشونت بار فاصله گرفته و روی گرداندند.

بر اساس گزارش های دریافتی از روز یکشنبه تا به امروز حضور معترضین و گستردگی آن در شهرها به خصوص در تهران کاهش یافته است، این در حالی است هنوز نگرانی مردم نسبت به افزایش قیمت بنزین و تبعات بعدی آن به خصوص افزایش قیمت سایر کالاها برطرف نگشته است.

“علی ربیعی”، سخنگوی دولت در یک نشست خبری با اعلام اینکه اعتراضات ۸۰ درصد کاهش یافته است، تاکید کرد  که دولتمردان ایران تمام تلاش خود را معطوف به اقناع سازی جامعه و جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها نموده اند.

گفتنی است که دولت ایران در پی افزایش قیمت بنزین، بامداد امروز، سه شنبه، مرحله اول طرح حمایت معیشتی را به اجرا در آورد و یارانه حمایتی ۲۰ میلیون نفر به حساب سرپرستان خانوارها واریز کرد و قرار است تا اوایل هفته ی آینده این تعداد به شصت میلیون نفر افزایش یابد.

همچنین بر اساس گزارش های رسیده به کورد هوال کماکان اینترنت در ایران به دستور شورای امنیت قطع می باشد اما علی ربیعی سخنگوی دولت ایران دیروز در کنفرانس خبری اعلام نموده است که به زودی اینترنت در استان هایی که مشکل امنیتی ندارند وصل خواهد شد.

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی