نشریه براون پلتیکال ریوی نوشت: رییس جمهور آمریکا با رها کردن کردهای سوریه باعث شد آنها هرچه بیشتر به دولت مرکزی سوریه نزدیک شوند.

.

به گزارش کوردهوال، نشریه براون پلتیکال ریویو در مقاله ای به انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در قبال کردهای سوریه پرداخته است. این نشریه به طور کلی سیاست های دولت کنونی آمریکا به رهبری دونالد ترامپ را عامل کاهش نفوذ این کشور دانسته و معتقد است ترامپ هیچ استراتژی مشخصی در مورد سوریه نداشت و به همین خاطر کردهای سوریه را رها کرد.

.

این نشریه می نویسد ترامپ در حالی کردهای سوریه را در مقابل حمله ترکیه رها کرد که نیروهای کرد-عرب سوریه ۵ سال تمام با جنگ نفس گیر با داعش شکست این نیروی تروریستی را در سوریه رقم زدند.

.

نشریه سیاسی مذکور تاکید کرده است آمریکا نیروهای کُرد را رها کرد تا آنها برای مقابله با ترکیه به دولت دمشق نزدیک شوند. این مسئله به قیمت بی اعتماد شدن آمریکا در نزد متحدان این کشور تمام شده است.

.

براون پلتیکال ریویو اشاره کرد که رها شدن کردهای سوریه از سوی دونالد ترامپ به قدری سیاست نسنجیده ای بود که صدای سیاستمداران و مقامات داخل آمریکا را نیز درآورد. اکنون کردها به بشار اسد نزدیک شده اند و این مسئله باعث شد آمریکا کنترل بر سوریه را که مسئله ای استراتژیک بود از دست بدهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی