بر اساس برآوردهای یک موسسه آمریکایی جمع آوری داده های جنگ، ۷۷ درصد درگیری های نظامی میان ترکیه و پ.ک.ک در سال ۲۰۲۰ در داخل خاک عراق بوده و بیش از ۷۶ درصد حملات ترکیه به پ.ک.ک نیز از طریق حملات هوایی و پهبادی صورت گرفته است.

.

به گزارش کوردهوال، موسسه آمریکایی موسوم به پروژه جمع آوری داده و مکان های درگیری مسلحانه که بودجه آن را وزارت خارجه آمریکا، آلمان، هلند و چند موسسه تامین می کنند، در تازه ترین ارزیابی خود از تمرکز جببه جنگ میان ترکیه و پ.ک.ک در داخل خاک عراق خبر داده است.

.

بر اساس این ارزیابی، در سال ۲۰۲۰  حدود ۷۷ درصد درگیری های مسلحانه میان ترکیه و پ.ک.ک در داخل خاک عراق اتفاق افتاده و ۲۳ درصد آن در داخل خاک ترکیه بوده است. همچنین ارتش ترکیه در ۷۷ درصد از تقابلات خود با پ.ک.ک در سال جدید میلادی از حملات هوایی و پهبادی علیه این گروه استفاده کرده است و این نشان دهنده اتکای ترکیه بر قدرت هوایی برای مقابله با پ.ک.ک است.

.

این موسسه با اشاره به این که در اواخر ۲۰۱۹ وقفه ای کوتاه در حملات ترکیه علیه پ.ک.ک اتفاق افتاده است، گزارش داد حملات ترکیه علیه نیروهای پ.ک.ک در شش ماه گذشته افزایش یافته و بیشتر در خاک عراق متمرکز شده است.

.

این موسسه علت تمرکز ترکیه بر درگیری با پ.ک.ک در خاک عراق را ایجاد امنیت بیشتر در منطقه کردنشین ترکیه در جنوب شرق این کشور عنوان کرده است.

.

بر اساس این گزارش، بیشتر حملات پ.ک.ک علیه نیروهای ترکیه از طریق درگیر شدن مستقیم، کار گذاشتن مین های کنار جاده و دیگر ابزارهای انفجار از راه دور بوده است.

.

این گزارش تاکید می کند که شیوع بیماری کرونا در ترکیه مانع از ادامه جنگ ترکیه با پ.ک.ک نشده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی