لیلا گوون در حالی از اقلیم به دلیل همکاری با ترکیه انتقاد می‌کند که وی و حزب متبوعش یعنی پ.ک.ک و ه.د.پ، هیچ ارزشی برای اقلیم و مردم کُرد قائل نیستند.

به گزارش کوردهوال، لیلا گوون، از نمایندگان پارلمان ترکیه و وابسته به حزب حزب دمکراتیک خلق‌ها یا HDP، که شاخه سیاسی پ.ک.ک در ترکیه می‌باشد، در جدیدترین مواضع خود علیه اقلیم کردستان و شخص مسعود بارزانی، گفته که «بارزانی و حاکمین جنوب کردستان (اقلیم) نباید این منطقه را در اختیار ترکیه بگذارند و ما در مقابل این کار تماشاگر نخواهیم بود».

گروه تجزیه طلب پ.ک.ک، که در لیست سیاه اروپا و آمریکا قرار دارد، در حالی این توقع و انتظار را از حاکمین اقلیم کردستان دارد، که خود رد قبال بیانیه‌های اوجالان به نفع دولت اردوغان، سکوت کرده است. پ.ک.ک زمینه حملات ترکیه به اقلیم و کردستان سوریه را فراهم کرده است. پ.ک.ک در انتخابات شهرداری‌های ترکیه، رسما به نفع رقبای اردوغان وارد شد و سیاست حل مساله «کردی» را در پیش نگرفته است.

همچنین این گروه، هرگز برای حاکمیت نیم‌‌بند و خودمختار اقلیم که در قانون اساسی عراق تصریح شده است، ارزش و اعتباری قائل نبوده است. پ.ک.ک رسما اقلیم و مناطق کوهستانی آن را اشغال کرده و مدعی است ترکیه نباید در آن مناطق حضور داشته باشد. پ.ک.ک هیچ ارزشی برای حاکمیت عراق و اقلیم قائل نیست.به این منطقه مانند منزلی بدون صاحب می‌نگرد و در آن جولان می دهد، لشکر ترکیه را به اقلیم کشانده و موجوب خسارت به شهروندان شدە است. وقتی هم که توانایی دفاع را ندارند از اقلیمی که خود به وجود و حاکمیت آن اعتراف نمی‌کنند، می‌خواهند مانع یورش ارتش ترکیه شوند.

خانم گوون فراموش کرده است که در واقع قبل از آنکه ارتش ترکیه به مرزهای اقلیم کردستان تجاوز کرده باشد، این پ.ک.ک است که که حاکمیت مشروع اقلیم کردستان را نقض و این منطقه را میدان جنگ و مقابله بدون نتیجه با ترکیه کرده است. آنکه دروازەهای اقلیم را به روی ارتش ترکیه گشوده است، پ.ک.ک است نه حاکمان اقلیم کردستان. پ‌ک‌ک از میدان واقعی مبارزه خود فرار و نیروهای خود را در اقلیم کردستان مستقر کرده است و بهترین راه برای مقابله با لشکرکشی ترکیه بازگشت پ.ک.ک به میدان مبارزه واقعی خود و اتمام زورگویی در جنوب کردستان می‌باشد. ارتش ترکیه به بهانه حضور گریلاهای پ.ک.ک به اقلیم کردستان تجاوز کرده و اکنون نیز سوریه را اشغال کرده است. تنها پ.ک.ک است که می‌تواند این بهانه را به دست آنها ندهد.

این نماینده پارلمان ترکیه و وابسته به حزب حزب دمکراتیک خلق‌ها باید بداند که پ.ک.ک به بهانه‌های واهی در سوریه و اقلیم حاضر است و مدعی است که خاک اقلیم، فقط به ساکنان آن اختصاص ندارد. اما همین پ.ک.ک در سوریه مانع از فعالیت سایر احزاب کُردی شده است. پ.ک.ک هیچ برنامه‌ای برای حل مساله کرد ندارد و به همکار راهبردی ارتش ترکیه تبدیل شده است. این گروه مسلح و تروریستی، سایر احزاب را به جنگ و نابودی کشانده و همه دستاوردهای اقلیم را نادیده می‌گیرد. آنچه که جنگ را به اقلیم و سوریه کشاند، اول پ.ک.ک و نهادهای اقماری آن بود و سپس تجاوز ترکیه.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی