استان کوردستان یکی از استان های ۳۲ گانه ایران بوده و از لحاظ قوانین و مقررات هیچ تمایزی با دیگر نقاط کشور ندارد اما متاسفانه طی دهه های اخیر یک سری افراد سودجو برای پیشبرد اهداف منفعت طلبانه خود کوشیده اند که کوردستان را استانی متمایز با دیگر استان ها نشان دهند.

.

به گزارش کوردهوال، در جریان مبارزات انقلابی مردم ایران علیه حکومت پهلوی شاهد نقش آفرینی هزاران کوردستانی بودیم و پس از به ثمر نشستن انقلاب نیز کوردستانی های بسیاری برای تحکیم پایه های این انقلاب مردمی تلاش کردند و برای دفاع از این آب و خاک در جنگ تحمیلی شهدای زیادی در این راه تقدیم انقلاب کردند.

این انقلاب هویتی و استقلال طلبانه ملت ایران به مذاق دشمنان خارجی خوش نیامد و در این راستا تعدادی مزدور در نقاط مختلف ایران از جمله کوردستان اجیر شدند تا نهضت مردمی ایرانیان را به حاشیه برانند.

این افراد اجیرشده در کوردستان آنچنان به تاخت و تاز در مناطق شهری و روستایی پرداختند که در نهایت مردمان این خطه خودشان وارد عمل شدند و آنان را روانه خارج از مرزها کردند.

با گذشت بیش از چهار دهه از این واقعه روز به روز از تعداد این مزدوران خارج نشین و فریب خوردگان کاسته شده است اما هر از چند گاهی این افراد مزدور سعی در ایجاد ناامنی و اغتشاش در داخل کوردستان دارند و با این کار صدمات بزرگ اقتصادی, سیاسی و اجتماعی را در منطقه به وجود آورده اند.

این افراد فریب خورده در خیال خام خویش فکر می کنند که تمام مردم کوردستان مرید و طرفدار آنان هستند و به هرگونه فراخوان و یا اقدام ناامن کننده آنان پاسخی مثبت می دهند اما همیشه با مشت مستحکم کوردستانی ها و جواب منفی آن ها مواجه شده اند چرا که مردمان این سرزمین به خوبی به این نتیجه رسیده اند که توسعه کوردستان با نسخه مزدوران خارجی محقق نمی شود.

این چند ده نفر افراد فریب خورده خارج نشین اگر کمی تامل در احوال خویش نمایند به خوبی خواهند فهمید که نه از لحاظ سخت افزاری توانایی مقابله با نظامیان چند میلیونی کشور ایران را دارند و نه از لحاظ نرم افزاری می توانند بر هویت و اعتقادات مردم مسلمان کوردستان اثرگذار باشند.

بدون شک هرگونه اقدام این خارج نشینان منفعت طلب به مصابه زیانی بزرگ علیه مردم کوردستان بوده و بر روند توسعه این دیار اثراتی منفی و بلندمدت دارد لذا امید است این افراد فریب خورده تا زمانی که دیر نشده است به دامن ملت برگشته و به جای شاد کردن دشمنان اگر انرژی و توانایی دارند برای شادکردن هموطنانشان به کارگیرند و دیگر خانواده های سرزمین مادریشان را بیشتر از این نگران و داغدار نکنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی