جنبش نسل نو با فراخواندن کردهای عراق علیه بارزانی خواستار برکناری سران احزاب سیاسی به دلیل فساد و نبود امنیت شده است.

به گزارش کورد هوال، “شاسوار عبدالواحد”، رئیس حزب «نسل نو» در اقلیم کردستان، در واکنش به اعتراضات خیابانی در مرکز و جنوب عراق از کردهای استان‌های اربیل، سلیمانیه، دهوک و حلبچه خواست به خیابان‌ها بیایند. وی گفت: «در اقلیم کردستان شرایط زندگی بسیار اسفناک است، دزدی مقامات اقلیم، بی عدالتی و نبود خدمات غوغا می‌کند. مقامات اقلیم حقوق کارمندان را پرداخت نمی‌کنند و مردم و به ویژه کارگران در وضعیت بدی به لحاظ اقتصادی قرار دارند».

این سیاستمدار کرد عراق در ادامه افزود: «جوانان بیکارند. بیش از دو میلیون جوان بیکار ۱۸ الی ۲۵ سال در اقلیم داریم و تقریبا ۲۰۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه‌ها و مراکز عالی نیز بیکارند و نمی‌دانند چه کنند». وی مقامات اقلیم را متهم کرد ثروت مردم را برای خود و فرزندان خود مصادره کرده‌اند.

شاسوار عبدالواحد دو حزب حاکم یعنی حزب دموکرات کردستان (پارتی) و اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) را به خاطر بر هم زدن امنیت کرکوک مورد انتقاد قرار داد و گفت «این دو حزب علیرغم ویران کردن و ترک نمودن کرکوک بازهم تلاش می‌کنند تا به کرکوک برگردند. گفتنی است این تلاش احزاب برای بازگشت به کرکوک، برای رسیدن به نفت میادین بای حسن و هاوانا می‌باشد نه برای خوشحال کردن مردم کرکوک. لذا مرم اقلیم اگر اکنون علیه این مقامات قیام نکنند پس کی قرار است قیام کنند؟ من همراه شما هستم و آماده‌‎ام به خیابان‌ها بیاییم و حق خود را بگیریم. باید به همدیگر کمک کنیم و همدیگر را باور نماییم. معلمان، کارگران، فقرا و طبقه متوسط، روشنفکران همه باید از همدیگر حمایت کنند و به خیابان بیایند. پارتی و یکتی فکر می‌کنند مردم کاری نخواهند کرد اما مردم به خیابان خواهند آمد تا پیامی‌ روشن به مقامات اقلیم بدهند و تغییرات بزرگی ایجاد نمایند».

گفتنی است به دلیل ضعف خاندان بارزانی، پ.ک.ک سواستفاده کرده و با حضور در کوهستان قندیل، زمینه حملات ترکیه و نابودی مزارع و منازل مردم را فراهم کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی