معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از راه‌اندازی پنجمین دستگاه اهدایی جهت انجام تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی وابسته به فعالیت این دانشگاه خبر داد.

ابراهیم قادری اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در جهان، پنجمین دستگاه اهدایی سازمان بهداشت جهانی در راستای تکمیل و تجهیز آزمایشگاه ملکولی کووید ۱۹ در استان کردستان راه اندازی و قریب به یک‌ماه با کار بی‌وقفه، طراحی و انجام آزمایش متعدد سرانجام موفق به شناسایی بیماران مشکوک به کرونای جهش یافته و تشخیص آن شد.

وی افزود: در این آزمایشگاه کرونای جهش یافته در نمونه سه بیمار مبتلا به کووید ۱۹ مورد شناسایی قرار گرفت که همه آن موارد از نوع B.1.1.7  و از سوی انستیتو پاستور ایران مورد تایید است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این نتایج نشان می‌دهد که سایر واریانت‌های دیگر هم ممکن است همراه این نوع جهش یافته در جامعه وجود داشته باشد.

قادری اخاطرنشان کرد: پیش از این، نمونه افراد مشکوک به انستیتو پاستور ایران ارسال می‌شد و یک هفته بعد جواب تست به دست ما رسید اما در شرایط جدید امکان این وجود دارد که پاسخ تست را ظرف ۲۴ ساعت بعد از آزمایش در اختیار داشته باشیم.

وی در پایان خطاب به شهروندان یادآور شد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرید تا از شیوع بیشتر گونه‌های جهش یافته کرونا جلوگیری شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی