مسئول رسانه‌ای حرکت آزادی کُردستانی در سوریه در گفتگویی با اشاره به اختلاف میان پ.ک.ک و پارتی و تاثیر آن در روابط کُردهای سوریه، تصریح کرد: اختلاف میان پ.ک.ک و پارتی قدیمی است و به پانزده، بیست سال گذشته برمی‌گردد و هر بار این دمل چرکین سرباز می‌کند.

عبدالله امام در ادامه افزود:من فکر نمی‌کنم اختلاف میان پ.ک.ک و پارتی تاثیری در مذاکرات کُردی-کُردی کُردهای سوریه داشته باشد. گفتگو میان شورای میهنی کُرد و احزاب اتحاد میهنی کُرد همچنان ادامه دارد اما هر بار به دلیلی متوقف می‌شود که یکی از دلایل اصلی توقف این مذاکرات تغییر در دولت جدید آمریکا است. اما دلیل دیگر مربوط به رفتار احزاب میهنی کُرد و بیانیه‌های تندی بود که علیه شورای میهنی منتشر می‌کردند و همچنین اقدامات پ.ی.د در بازداشت شهروندان و بستن و سوزاندن دفاتر احزاب که منجر به توقف مذاکرات ‌شد.

وی ادامه داد:شورای میهنی نیز در مقابل اعلام می‌کرد که ما همواره آماده مذاکرات‌ هستیم‌ اما نباید بازداشت‌ شویم و نباید دفاتر ما بسته شود و ضمانتی برای ادامه مذاکرات می‌خواهیم.

در پایان نیز مسئول رسانه‌ای(ŞAK) در سوریه یادآور شد: ما منتظریم که در نزدیکترین‌ زمان‌گفت‌وگوها آغاز شود و امیدواریم که این‌ مسئله روی دهد. چرا که چند روز پیش دیوید برونشتین نماینده آمریکا در مذاکرات کُردی-کُردی برای حضور در گفت‌وگوی پوتین و بایدن حاضر شد و این‌نشان‌ می‌دهد آن‌ها بر سر موضوع سوریه و کُردها هم‌ گفتگو کرده‌اند و احتمالا بزودی مذاکرات کُردی-کُردی آغاز می‌شود و ما امیدواریم که دیگر مشکلی بر سر راه گفت‌وگوها قرار نگیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی