نشریه سیاسی پولتیکو به نقل از مقامات ارشد آمریکا نوشت: قرار نیست حدود ۹۰۰ نیروی نظامی آمریکایی، به این زودی سوریه را ترک کنند.

یک مقام ارشد دولت جو بایدن در این باره به پولتیکو گفته است «در سوریه، ما از نیروهای دموکراتیک سوریه در جنگشان با داعش حمایت می‌کنیم. این مسئله موفقیت آمیز بوده و ما می‌خواهیم به آن ادامه دهیم.» این در صورتی است که یکی از مقامات دفاعی آمریکا درباره ماموریت نیروهای آمریکا در عراق و سوریه گفته است در یک سال گذشته، هیچ نیروی آمریکایی، نیروهای عراق و سوریه را در یک گشت رزمی همراهی نکرده است.

آرون لوند از موسسه قرن، درباره ماموریت نیروهای آمریکا در سوریه نیز گفته است نیروهای کُرد سوریه، موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه نیز می‌خواهند که نیروهای آمریکایی همچنان در سوریه حضور داشته باشند و برای این حضور بهای آن را با نفت سوریه می‌پردازند. این قراردادها که موسوم به یارمه‌تی بێ ده‌ره‌کی می‌باشد به صورت محرمانه بین YPG و نیروهای آمریکایی بسته می‌شود.

آرون لوند یکی از دلایل مشکل خروج نیروهای آمریکا از عراق را حضور نیروهای این کشور در سوریه دانسته چرا که با توجه به انتقال تجهیزات به سوریه برای تامین نیازهای نیروهای آمریکایی از طریق عراق، خروج نیروهای این کشور از عراق، بر ادامه ماموریت نیروهای آمریکا در سوریه تاثیر خواهد گذاشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی