حدودا هفت سال پیش خبری همه جهان را مبهوط نمود. ” داعش را خودمان ساختیم” وزیرخارجه سابق آمریکا در کتاب خود با عنوان “گزینه‌های دشوار” سخنان غافلگیر کننده‌ای را مطرح ساخته و اذعان کرده است که داعش در واقع ساخته دست آمریکا با هدف تقسیم  و تسلط بر خاورمیانه است.

ما در جنگ عراق، سوریه و لیبی شرکت کردیم و همه چیز خوب بود اما به یکباره انقلاب سی ام ژوئن در مصر علیه دولت اخوان المسلمین روی داد و همه چیز در مدت ۷۲ ساعت تغییر کرد. ما با اخوان المسلمین در مصر توافق کرده بودیم دولت اسلامی در سینا تشکیل شود. قرار بود بخشی از سینا به حماس و بخش دیگر آن به اسرائیل واگذار شود و حلایب و شلاتین به سودان ملحق شود و دولت مصر مرزها با لیبی را در منطقه السلوم باز کند.
وی افزود: قرار بود ما در روز پنجم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۳ در نشستی با دوستان اروپایی خود دولت اسلامی را به رسمیت بشناسیم. من به ۱۱۲ کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن، توضیح دهم. اما به یکباره همه چیز در برابر چشمان ما فرو ریخت.
وزیر سابق امور خارجه آمریکا در ادامه بیان طرح های واشنگتن برای منطقه خاور میانه نوشت: ما از طریق اخوان المسلمین در مصر و دولت اسلامی که قرار بود تشکیل شود منطقه را تقسیم می کردیم و پس از آن توسط عوامل خود از اخوان المسلمین به سراغ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می رفتیم.

در همین خصوص پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا تاکید کرد: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل گیری گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام «داعش» نقش داشتند و در عملیاتی با نام “لانه زنبور” گروه داعش را تشکیل دادند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، ادوارد اسنودن فاش کرد: گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و هدف عملیات “لانه زنبور” تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی است که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و بر اساس اندیشه های تکفیری، سلاح خود را به سوی کشورهای مخالف موجودیت اسرائیل نشانه بگیرد.
اسنودن همچنین فاش کرد: سرکرده داعش دوره فشرده‌ای را به مدت یکسال زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است؛ وی در این دوره آموزش های نظامی و سخنوری را دیده است.

اما به نتیجه نرسیدن کامل سویه مذهبی روئیای آمریکایی-صهیونیستی طرح ساکس پیکوی باعث نشد تا بخش دوم آن را به عنوان پلن B اجرایی نکنند. پلنی که مشابه بخش پیشین با رویکرد تکفیری و خشونت آمیز اما این بار با سویه قومی و به محوریت تروریست‌های اجاره‌ای به ظاهر کُرد زبان در چهار کشور ایران عراق سوریه و ترکیه کلید زده تا بتواننده ماموریت ناتمام داعش را اینبار با آموزش و تحریک و تهییج تروریست‌های اجاره‌ای پ‌ک‌ک و شاخه‌های اقماری آن در منطقه رقم بزنند لذا این مأموریت که تحت پوشش KNK برای ایجاد اتحاد انبساطی بر سر موضوعات مشترک بر علیه مردم چهار کشور فوق الذکر در حوزه نظری کلید خورده است از اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی نیز با عنوان آموزش‌های جنگ ویژه به مرکزیت سوریه(الحسکه، دیرالزور، قامشلو) در حوزه عملی همچون داعش در مصر توسط نیروهای آمریکایی در حال اجرا است.

مطابق اظهارات مقامات سوری، آمریکا نه تنها  تا کنون ۲۶ هزار عنصر پ.ک.ک و ی.پ.گ را تحت آموزش‌های جنگ‌های نامنظم و ویژه اعم از عملیات هلی برن و چتربازی، عملیات نفوذ و ترور و تخریب، استفاده از سلاح‌های سنگین، خمپاره انداز و سایر روش‌ها و تکنیک‌های جنگی پیاده نظام قرارداده است بلکه سلاح‌ها و تجهیزات زیادی را نیز با استعداد بیش از ۱۰۲۰ تریلی به منطقه ارسال کرده است. هدف ابتدایی این آموزش‌ها و تجهیزات تمرین عملیاتی در مناطق “عملیات سپر فرات، عملیات شاخه زیتون و عملیات چشمه صلح” تحت کنترل ارتش ترکیه و گروه ارتش آزادی بخش سوریه، جهت ایجاد توانمندی برای برنامه‌های آتی و ایجاد تغییرات ابتدائی ژئوپلوتیکی در خاورمیانه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی