معاون وزیر امور خارجه اسرائیل در اظهاراتی حملات ترکیه به شمال سوریه را ظالمانه توصیف کرد و اظهار داشت اسرائیل همواره به گروه های کردی کمک کرده و خواهد کرد.

به گزارش کوردهوال، خانم “تزیپی هوتوولی” معاون وزیر خارجه اسرائیل می گوید: افتخار می کنیم از گروه های کردی در شمال سوریه حمایت می کنیم. وی با حضور در پارلمان اسرائیل، در مورد شمال سوریه نیز اظهار نظر کرد و اعلام کرد برای حمایت از کردها در شمال سوریه با آمریکا گفتگو می کنیم.

 این مقام اسرائیل با اشاره به اینکه حتی اسرائیل آماده است برای کردهای سوریه کمک نیز ارسال نماید، افزود: ترک های ظالم این بار نیز می خواهند کردها را در مناطق کردنشین سوریه قتل عام کنند. ما این حملات ترکیه را اصلا قبول نمی کنیم. ما از همان آغاز تاکنون هر کاری که توانسته ایم انجام دادیم.

این در حالی است که اسرائیل در دهه شصت میلادی نیز به ملامصطفی بارزانی کمک های  گسترده نظامی و مالی کرد اما به محض تامین شدن منافع آن، خود اسرائیل وارد عمل شد، میانجیگری کرد تا صدام حسین و شاه در سال ۱۹۷۵ در الجزیره توافق کنند. پس از آن بلافاصله قیام کردها علیه صدام شکست خورد و آواره شدند.

شایان ذکر است که به گزارش “سیمون هرش”، روزنامه نگار مشهور آمریکایی،  اسرائیل در شمال عراق به اعضای پژاک آموزش نظامی می داد تا این گروه نیز علیه ایران اقدامات خشونت طلبانه انجام دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی