جنگنده های ارتش ترکیه، روستای خانسور از توابع منطقه سنون واقع در شمال غرب شهر شنگال در استان نینوای عراق را به شدت بمباران کردند. 

به گزارش کوردهوال، سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که جنگنده های ارتش ترکیه اطراف شنگال در استان نینوای عراق را به شدت بمباران کرده اند.

در این حمله روستای خانسور از توابع منطقه سنون واقع در شمال غرب شهر شنگال توسط جنگنده های ارتش ترکیه هدف قرار گرفته شد.

گفته می شود منازل مسکونی ساکنین خانسور توسط ارتش ترکیه بمباران و تخریب شده است.

منبعی در خانسور به روژ نیوز گفت که جنگنده های ترکیه مناطق مسکونی را هدف قرار داده و چندین ساعت بر فراز آسمان منطقه به گشت زنی پرداخته اند.

در همین حال روژ نیوز در خبری دیگر از حمله هوایی ترکیه به منطقه آمیدی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان خبر داد که پس از حمله به خانسور روی داده و کوه های کورژارو را هدف قرار داده است.

این در حالی است که پیشتر مقامات در اقلیم و نظران سیاسی هشدار دادند که بعد از مناطق کردنشین سوریه که اکنون هدف لشکر کشی و حملات سنگین ترکیه قرار گرفته اند، شنگال و اقلیم کردستان هدف بعدی حملات ترکیه خواهد بود. 

لازم به ذکر است که حملات هوایی ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان تحت عنوان هدف قرار دادن پ.ک.ک، از سال های قبل صورت گرفته و طی دو سال مذاکرات صلح میان ترکیه و کردهای این کشور متوقف شد؛ اما با شکست مذاکرات در ۲۰۱۵ این حملات بار دیگر با شدت از سرگرفته شده و روزانه مناطق مسکونی اقلیم هدف حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه قرار گرفته و تاکنون ده ها شهروند اقلیم در این حملات جان باخته و مجروح شده و همچنین بیش از ۴۵۰ روستای اقلیم نیز به دلیل نابودی زیر ساخت های ضروری در اثر بمباران، تخلیه و خالی از سکنه شده است.

از سوی دیگر ترکیه دارای شمار بسیاری پایگاه های اطلاعاتی و نظامی در اقلیم بوده و نظامیان این کشور با ورود به عمق ۳۰ کیلومتری خاک اقلیم عملیات نظامی گسترده ای را در این مناطق انجام می دهند.

با این حال، دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان اعلام کرده که اقلیم در عمل توان نظامی لازم برای جلوگیری از حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به مناطق مرزی اش را ندارد و قادر به متوقف ساختن این حملات نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی