با این که برخی نمایندگان کنگره آمریکا عملیات نظامی ترکیه در اقلیم کوردستان را محکوم کرده اند اما وزارت خارجه آمریکا واکنش چندانی به عملیات نظامی هوایی و زمینی ترکیه در خاک اقلیم کوردستان نداشته است.

.

 به گزارش کوردهوال، ارتش ترکیه در دور جدید عملیات نظامی به بهانه مقابله با پ.ک.ک، ضمن انجام حملات هوایی در شمال اقلیم کوردستان، نیروهای نظامی جدید وارد این منطقه از خاک عراق کرده است.

الیوت انجل، رییس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد من شدیدا عملیات هوایی و زمینی ترکیه در نزدیکی محل زندگی غیرنظامیان ایزدی و کورد را محکوم می کنم. این نوع حملات متهورانه و به خطرانداختن جان غیرنظامیان بویژه از سوی متحد عضو ناتو قابل قبول نیست.

این نماینده جمهوریخواه از رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه خواست فورا عملیات نظامی در خاک اقلیم کوردستان را متوقف کند.

به نوشته مجله نشنال اینترست، جیم کوپر، نماینده دموکراتها در تنسی نیز اعلام کرد از این عملیات در اقلیم کوردستان ناراحت شده است.

فرانک پالون، دیگر نماینده دموکراتها در کنگره نیز در صفحه توییتر خود، اقدامات رجب طیب اردوغان در منطقه را خطرناک و بی رحمانه توصیف کرد و از دولت آمریکا خواست از طریق دیپلماتیک این مسئله را حل وفصل کند.

کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی وابسته به کنگره نیز عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک اقلیم کوردستان را محکوم کرده است.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا به انشتار بیانیه ای اکتفا کرده و گفته است نگرانی های امنیتی ترکیه نسبت به حضور نیروهای پ.ک.ک در خاک اقلیم کوردستان و در نتیجه عملیات ترکیه در این منطقه علیه پ.ک.ک را درک می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی