دیلی بیست نوشت: با خروج آمریکا از مناطق کردنشین سوریه، ترکیه به آنها حمله کرد و کردها برای دفاع از خود مجبور شدند جبهه مبارزه با داعش را در سال ۲۰۱۹ ترک کنند.

.

به گزارش کوردهوال، حملات گروه تروریستی داعش در هفته های اخیر در عراق و سوریه، نیروهای عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از اعراب و کردها را وادار کرده است عملیات های جدیدی را علیه این گروه تروریستی آغاز کنند.

نشریه دیلی بیست در گزارشی به علل بازگشت دوباره داعش و فعالیت مسلحانه مجدد آنها بعد از اعلام شکست این گروه از سوی آمریکا پرداخته است.

این نشریه استراتژی آمریکا در سوریه را عامل ظهور دوباره داعش و فعالیت مجدد آن دانسته است. دیلی بیست با اشاره به خروج نیروهای آمریکا از منطقه تحت کنترل کردها در سال ۲۰۱۹ و حمله ترکیه به کردها نوشت: آمریکا با خروج خود کردها را رها کرد و نیروهای کرد سوریه مجبور شدند برخی جبهه های جنگ علیه داعش را ترک کنند و یا از نیروهای امنیتی خود در کمپ های محل نگاهداری زندانیان داعشی بکاهند تا بتوانند از خود در برابر حمله ترکیه دفاع کنند.

دیلی بیست در ادامه تاکید می کند این مسئله که عامل آن خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه بود، داعش را زنده کرد و اکنون این گروه حملات مختلفی را در عراق و سوریه آغاز کرده است.

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی