رئیس فراکسیون ملی ترکمان در پارلمان کردستان، هشدار داد که تلاش هایی غیر مستقیم  از سوی برخی جریان های عراقی برای نابودی ساختار فدرالی اقلیم کردستان در جریان است.

به گزارش کوردهوال، آزاد کوره چی در گفتگو با سایت خبری رادیو نوا، گفت که اکنون در عراق به صورتی غیر مستقیم تلاش هایی از سوی برخی جریان های عراقی برای نابودی و از میان برداشتن ساختار فدرالی اقلیم کردستان و یا کاهش چشمگیر اختیارات قانونی آن وجود دارد.

رئیس فراکسیون ملی ترکمان در پارلمان کردستان، افزود که هدف اصلی از درخواست هایی که در عراق برای تغییر نظام حاکمیتی مطرح شده و اقدام صورت گرفته برای انحلال شوراهای استانی و همچنین ایجاد نظام ریاستی در حکومت عراق این است که نظام فدرالی ناموفق نشان داده شده و ساختار فدرالی اقلیم از میان برداشته شود.

همچنین گفت که بیشتر جریان های عراقی تاکید می کنند که قانون اساسی این کشور در جهت منافع کردها نوشته شده و بودجه ای که برای اقلیم فرستاده می شود بیشتر از سهم واقعی کردها از بودجه عراق  است.

وی ضمن انتقاد از مواضع دولت اقلیم کردستان در قبال دولت عراق، خاطر نشان ساخت که پیشتر نیز چندین با بحث تغییر قانون اساسی عراق مطرح شده، اما این بار اقدامات جدی تری در این موردخ صورت می گیرد و احتمال واقعی شدن آن بیشتر است، زیرا تغییر قانون اساسی خواست احزاب سیاسی عراق است نه مردم  و از این طریق برای رسیدن به اهداف سیاسی خود تلاش می کنند و به مردم نیز چنین می نمایانند که تغییر قانون خواسته ای مردمی بوده و اجرا شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی