- کورد هه وال - https://kurdhewall.com -

دادگاه های بلژیک در کنار PKK هستند

در پی صدور حکم جنجالی دیوان محاسبات بلژیک در خصوص یکی از پرونده های PKK و عدم شناسایی PKK به عنوان گروه تروریستی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به این تصمیم عنوان کرد: دادگاه های بلژیک در کنار PKK هستند.

به گزارش کوردهوال، در پی صدور حکم جنجالی دیوان محاسبات بلژیک در خصوص یکی از پرونده های گروه جدایی طلب PKK و عدم شناسایی PKK به عنوان گروه تروریستی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به این تصمیم عنوان کرد: «قضات دادگاه های بلژیک در کنار PKK هستند. دولت باید در این روند مداخله کند. دادگاه بلژیک تصمیم ایدئولوژیکی اتخاذ می کند. چیزی که در اینجا اهمیت دارد نوع رفتار دولت بلژیک است. یک عدم صمیمیت عمومی در قبال ترکیه وجود دارد. در خصوص این که در روابط خود با بلژیک در روزهای پیش رو چه اقداماتی اتخاذ خواهیم کرد را در اختیار افکار عمومی قرار خواهیم داد».

به نوشته روزنامه دیوار، وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه اظهارات خود با انتقاد از طرح معامله قرن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص مسئله فلسطین نیز گفت: «زمانی که از طرح رونمایی می کردند در کنار ترامپ، بنیامین نتانیاهو حضور داشت. اگر این طرح یک طرح متعادل و متوازن بود، نباید نتانیاهو در آنجا حضور پیدا می کرد. این طرح تنها حمایت از کمپین انتخاباتی نتانیاهو است. صلحی به ارمغان نخواهد آورد. نمی تواند منجر به صلح شود. ما هنوز واکنش جغرافیای اسلام به این طرح را مشاهده نکرده ایم. ما واکنش واقعی جهان اسلام را در جده خواهیم دید».