به گزارش کورد هوال، لیلا گوون، نماینده حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) وابسته به پ.ک.ک، و کسی که در اقدامی ‌نمایدن و دروغین برای «آزادی» عبدالله اوجالان دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از آزادی از زندان و اتمام اعتصاب برای اولین بار دست به فعالیت‌های فرقه‌ای در راستای اهداف پ.ک.ک زد و به همکاری جدی مسعود بارزانی با ترکیه برای نابود کردن فرقه پ.ک.ک اشاره و اعلام کرد: «مسعود بارزانی بارها مدعی شده وارد جنگ برادرکشی نمی‌شود و اکنون زمان آن رسیده که این سخن را ثابت نماید. بارزانی نباید خاک کردها را در اختیار ترکیه قرار دهد».

خانم گوون که در یک کنفرانس تشکیلات محلی HDP سخنرانی می‌کرد با تمجید از اقدامات خشونت‌آمیز پ.ک.ک به ویژه اعضای آن در زندان دیاربکر در دوره کودتای نظامی ۱۹۸۰ ترکیه افزود: «اقدام بارزانی در حمایت از ارتش ترکیه در خاک اقلیم اشتباهی بزرگ است. خاک آنجا فقط به بارزانی تعلق ندارد». خانم گوون همانند سران پ.ک.ک بارزانی را تهدید کرد و گفت: «ما در برابر این اقدام بارزانی سکوت نمی‌کنیم و دست روی دست نمی‌گذاریم. ما حملات در اقلیم را همانند حملات در وان، دیاربکر و باتمان تلقی خواهیم کرد».

این حملات رسانه‌ای و اظهارات تند طرفین بعد از همکاری بارزانی و دولت اقلیم با نیروهای ارتش ترکیه در جنگ علیه پ.ک.ک و کشته شدن دیار غریب (از فرماندهان ارشد پ.ک.ک) شدت گرفته است. در همین زمینه یک خبرگزاری وابسته به پ.ک.ک مدعی شد هیئتی از حزب دموکرات کردستان در دیدار با مردم منطقه نتوانسته آنها را علیه پ.ک.ک در آن منطقه تحریک کند. این خبرگزاری به «ارشد حسین لولان» اشاره نموده که در روستای برمیز در برادوست از نظامیان ترکیه استقبال نموده است و اکنون نماینده پارتی در پارلمان اقلیم می‌باشد.

پ.ک.ک در حالی مدعی است مردم علیه آن حاضر به اقدام نشده‌اند که بر اساس گزارش‌ها تاکنون حدود هزار روستای کرد شمال اقلیم بر اثر حضور پ.ک.ک و حملات هوایی تخلیه شده‌اند و مردم بارها در اعتراض به حضور آن خواهان برخورد دولت مرکزی با این گروه شده‌اند. چون اقلیم کردستان به ویژه بارزانی هم ضعف سیاسی و نظامی‌ دارد هم به صورت دربست در خدمت ترکیه است. حضور عناصر پ.ک.ک پ.ک.ک سبب شده تا مردم از کشاورزی و دامداری در روستاها محروم شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی