مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح عنوان کرد: در سوریه بازی بزرگی را بر هم زده ایم.

به گزارش کوردهوال، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که برای شرکت در بیست و چهارمین اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در آنتالیا به سر می برد در مصاحبه مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: «در پی عملیات نیروهای مسلح ترکیه تحت عنوان چشمه صلح در شرق فرات، هلال احمر ترکیه نیز دست به کار شده و اقدامات خود را آغاز کرده است. تا کنون به ۳۰ هزار فرد در تل ابیض (گری سپی) و راس العین (سریکانی) امداد رسانی صورت گرفته است. در سریکانی ۱۶ پزشک ترک روزانه به ۵۰۰ تن خدمات درمانی ارائه می دهد. همانگونه که در محدوده عملیات سپر فرات و عفرین با اساس قرار دادن داوطلبانه بودن، ۳۷۰ هزار شهروند سوری بازگردانده شد، در محدوده سریکانی و گری سپی نیز برادران سوری و برادران کرد را برخواهیم گرداند».

به نوشته تلویزیون NTV، چاووش اوغلو در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: «می گویند YPG و PKK نمایندگان کردها هستند. این درحالی است که ۳۵۰ هزار کرد سوری در ترکیه و ۳۰۰ هزار کرد سوری در شمال عراق حضور دارند. چرا نزدیک به ۶۵۰ هزار برادر کرد سوری ما به مناطقی که YPG آن را کنترل می کند بازنمی گردند؟ ما هیچ زمانی این موضوع را به کشورهایی که YPG را نماینده کردها می دانند نتوانستیم بفهمانیم. در اینجا در پی تاسیس یک دولت تروریستی بودند. ما بازی بزرگی را برهم زده ایم. این بازی را بر سر آنان خراب کردیم. نه تنها بر سر تروریست ها بلکه بر سر کسانی که در تلاش برای تاسیس دولت تروریستی در آنجا بودند. تمام ناراحتی هایشان نیز به این خاطر است».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی