فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی از تناقضات و رویکرد ه.د.پ پ.ک.ک به شدت انتقاد کردند

محمد صالح بدرخان، روزنامه‌نگار کرد، در صفحه توئیتری خود تصویری از صفحه توئیتری سلجوق مزراکلی، شهردار برکناره شده دیاربکر، را درج کرده که در آن یک زن پیر و بی‌سواد کرد دیده می‌شود و ه.د.پ. نوشته‌ای را به زبان ترکی و در راستای شعارهای خود به دستش داده است. در حالی که آن پیرزن حتی ترکی نیز نمی‌داند محمد صالح بدرخان در ادامه می‌نویسد: ـاین سند بی شرفی ه.د.پ. است چرا که وقاحت را به مرحله‌ای رسانده که حتی پیرزنان کرد را نیز ابزار تبلیغات خود قرار داده است. آن هم بدون این که این افراد خودشان بدانند آنچه نوشته شده برای ریشه کن کردن کردهاست و به زبانی نوشته شده که نمی‌دانند».

این روزنامه‌نگار در ادامه ه.د.پ. را هدف انتقاد قرار می‌دهد و می‌گوید: «بس است و بیش از این مردم را قربانی اهداف ایدئولوژیک خود نکنید. شما خادمان زبان ترکی هستید. شما ارزش‌های جامعه کرد را زیر پا می‌گذارید در حالی که ایدئولوژی تهی از معنی خود را گسترش می‌دهید». اما یک فعال دیگر، تاکید کرده است که پ.ک.ک کمالیست است و به همین دلیل هدیه اکرم امام اوغلو را پذیرفته است.

یک فعال رسانه‌ای کرد می‌گوید اهدای تابلوی عکس مصطفی کمال آتاترک توسط شهردار استانبول به شهرداران برکناره شده ه.د.پ. نشان می‌دهد که امام اوغلو خطاب به اردوغان می‌گوید وقتی در شهرداری تحت کنترل خود در اسپتانبول عکس آتاترک را پایین کشیدی، من هم در استانبول و دیاربکر آن را دوباره نصب کردم. این یعنی کردها باید بدانند تحت امر ما هستند. ما ارباب هستیم و آنها رعیت.

باور در ادامه می‌گوید: «امام اوغلو با این تابلو به ه.د.پ. پیام داد که شما تا زمانی که به کمالیسم اعتقاد داشته باشید در این کشور حق حیات دارید، اگر بخواهید از کرد بودن حرف بزنید ما همان کمالیست‌هایی هستیم که هویت شما را انکار کردیم و این بار هم وجود شما را نابود خواهیم کرد. تنها هدیه من عکس آتاترک است باید به شما یادآور شود که هنوز هم در صورتی که پا از گلیم خود فراتر نهید، نابود خواهید شد. گفتنی است شهرداران ه.د.پ. در واکنش به انتقادات در مورد گرفتنن تابلوی عکس آتاترک به عنوان هدیه اعلام کردند این کار اقدامی‌خوب بوده و به مخالفت‌ها توجه نمی‌کنند.آتاترک بنیانگذار سیاست انکار هویت و زبان کردها در ترکیه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی