روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا در گزارشی از همکاری گروه پ.ک.ک و داعش خبر داد.

به گزارش کورد هوال، روزنامه دیلی تلگراف  نوشت: شاخه نظامی پ.ک.ک موسوم به  نیروی سوریه دموکراتیک توافقی با داعش امضا کرده که بر اساس مفاد آن تعدادی از اعضای اروپایی داعش که نزد پ.ک.ک اسیر بوده اند آزاد شده اند. این روزنامه به نقل از خانواده های اعضای اروپایی داعش می نویسد حدود ۲۰۰ عضو اروپایی داعش طی توافق این گروه با نیروهای پ ک ک آزاد شده اند. در یک مرحله دیگر نیز گروه پ.ک.ک ۴۰ عضو داعش را آزاد نموده است.

گفته می شود پ.ک.ک ائتلاف بین المللی را از این توافق با داعش مطلع نساخته است.

چندی قبل پایگاه خبری – تحلیلی Rojavanews که تحولات مناطق کردنشین سوریه را دنبال می کند ، اعلام کرد: کردهای سوریه از همکاری پ.ک.ک و داعش نگران هستند. بر اساس تصمیم مسئولان شاخه پ.ک.ک در سوریه (PYD) تعداد ۱۰۸ زندانی مختلف از جمله همکاران و همدستان داعش از زندان شهر “تل ابیض” (گره سپی) آزاد شدند .

پایگاه خبری – تحلیلی Rojavanews می نویسد: در شرایطی که ده ها نفر از منتقدان و فعالان سیاسی کُرد و مخالف پ.ک.ک همچون: عبدالرحمان اپو، ادریس الو، بهزاد دورسین و …  همچنان در زندان های پ.ک.ک هستند و هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست، مسئولان پ.ک.ک ۱۰۸ زندانی که در بین آنها اعضای داعش نیز وجود دارند را آزاد کرده اند و همین موضوع باعث نگرانی شهروندان کرد شده است.

فعالان سیاسی مخالف پ.ک.ک می گویند گروه پ.ک.ک به بهانه مبارزه علیه داعش هزاران کامیون سلاح و تجهیزات نظامی از کشورهای غربی دریافت کرده است اما اینک ما شاهد همکاری پ.ک.ک و داعش هستیم و سلاح های دریافتی نیز علیه شهروندان کرد مورد استفاده قرار می گیرند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی