اویل پرایس نوشت: استدلال اقلیم کردستان برای عدم تحویل نفت به بغداد تا تشکیل یک دولت جدید فقط یک تاکتیک زیرکانه است.

.

به گزارش کوردهوال، با این که دولت بغداد اختصاص بخشی از بودجه کشور به اقلیم کردستان را به تحویل گرفتن روزانه ۲۵۰۰۰۰ بشکه نفت خام از این منطقه منوط کرده است اما اقلیم کردستان تاکنون از عمل به آن خودداری کرده است.

.

نشریه اویل پرایس با اشاره به این که کاهش شدید قیمت نفت خام می تواند ضربه شدیدی به منابع درآمدی عراق بزند عدم پایبندی اقلیم کردستان به تحویل روزانه ۲۵۰۰۰۰ بشکه نفت خام به دولت مرکزی عراق را ضربه دیگری بر پیکره اقتصاد این کشور دانسته است.

.

این نشریه تخصصی حوزه نفت و گاز در ادامه نوشت: اقلیم کردستان عراق تحویل نفت خام به عراق را منوط به تشکیل یک دولت جدید و مورد قبول همگان کرده و قول داده است در صورت تشکیل دولت جدید و همکاری آن با اقلیم کردستان، اربیل تعهد خود نسبت به تحویل روزانه ۲۵۰۰۰۰ نفت خام به بغداد را اجرا خواهد کرد.

.

اویل پرایس این رویکرد اقلیم کردستان را یک تاکتیک زیرکانه توصیف کرده است که به نوشته این نشریه، حتی باعث عدم موفقیت محمد توفیق علاوی در تشکیل کابینه جدید عراق شده است.

.

این نشریه معتقد است بغداد همچنان با اربیل مدارا می کند زیرا بخشی از نفت خام کرکوک از طریق خط لوله نفت خام اقلیم کردستان روانه بازارهای جهان می شود و دولت مرکزی عراق نمی خواهد این مسیر مسدود شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی