رئیس اقلیم کوردستان طی پیامی به مناسبت ششمین سالگرد قتل عام وکردهای ایزدی توسط داعش، اعلام کرد که شنگال تبدیل به مرکزی برای گروه های مسلح غیرقانونی شده که از مصائب ایزدی ها برای اهداف و  برنامه های سیاسی بهره برداری می کنند.

.

به گزارش کوردهوال به نقل از سایت رسمی ریاست اقلیم کوردستان، نچیروان بارزانی در این پیام با اشاره به اینکه هیچ کسی باور نمی کرد در قرن بیست و یکم بشریت شاهد چنین جنایتی باشد که همه جهان را دچار شوک کند گفت که  ششمین سالگرد این فاجعه در حالی فرا می رسد که هنوز مصائب ایزدی ها پایان نیافته و هزاران تن از آنان در اردوگاه های آوارگان در شرایط دشوار و نامناسبی به سر می برند.

رئیس اقلیم کوردستان تاکید کرده که شنگال تبدیل به مرکز گروه های مسلح غیرقانونی شده که بدون توجه به آزار و اندوه ایزدی ها از مصائب آنان برای اهداف و برنامه های سیاسی بهره برداری می کنند.

همچنین اعلام کرده که اقلیم کوردستان به تلاش برای بازسازی و عمران شنگال و تبدیل آن به یک استان مستقل، ادامه داده و در این راستا هرگونه همکاری را با دولت مرکزی عراق و مدیریت استان موصل انجام می دهد و در سطح بین المللی نیز برای معرفی قتل عام ایزدی ها به عنوان نسل کشی و محاکمه و مجازات عاملان آن، تلاش می کند.

گفتنی است گروه جدایی طلب پ.ک.ک با سوءاستفاده از وضعیت موجود در شنگال، اقدام به تشکیل یگان هایی در این شهر کرده و از آن موقع تاکنون در آنجا مسقر هستند که این حضور دردسرهای زیادی برای ساکنان منطقه داشته و باعث اعتراض کوردهای ایزدی شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی