به گزارش کورد هوال، توافق میان دفاتر سیاسی پارتی و یکیتی برای انتصاب استاندار کُرد برای کرکوک با مشکل مواجه شد. دلیل بروز این مشکل، مخالفت شورای استانی با طیب جبار است. کامران کرکوکی عضو شورای شهر از لیست پارتی به صدای آمریکا گفت: «در اربیل با کمیته‌های مشترک پارتی و یکیتی مذاکره شده و به آنها گفتیم که باید بیش از یک نفر را برای تصدی این پست معرفی کنند. اما آنها صرفا یک نفر را انتخاب کردند. چطور در موصل ۳۰ نفر خود را کاندید کردند اما در کرکوک فقط یک نفر معرفی شده است»؟

بخشی از مسئولان یکیتی از جمله غازی کرکوکی معاون مسئول مقر یکیتی در کرکوک معتقدند که پارتی برای انتصاب استاندار کرکوک کارشکنی می‌کند و می‌خواهد استانداری منصوب شود که مورد قبول خودش باشد. این طیف اعتقاد دارند که پارتی می‌خواهد کسی برای پست استاندار کرکوک نامزد شود که خود او را تائید کند».

از سوی دیگر، دبیرکل حزب سوسیالیست دمکرات کردستان محمد حاجی محمود گفته «بازگشت نیروهای پیشمرگه به شهر کرکوک کار آسانی نیست. چراکه ما را با جنگ بیرون کردند و حالا با بوسیدن دست نمی‌توانیم به کرکوک بازگردیم». حاجی محمود گفت: «بازگشت نیروهای پیشمرگه به کرکوک به توافق میان بغداد واربیل بستگی دارد اما فکر نکنم در این وضعیت کار آسانی باشد که پیشمرگه به کرکوک بازگردد. بغداد و اقلیم در خصوص مسئله‌ نفت و پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کوردستان توافق کرده‌اند، اما هنوز این توافقات به طور جدی اجرا نشده است».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی