مشکل قطع آب منطقه عثمانوند و مسکن مهر پاوه در استان کرمانشاه برطرف شد.

به گزارش کورد هوال، به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده اظهار داشت: پیگیری برطرف شدن مشکل قطع آب منطقه عثمانوند (سرفیروز آباد) شهرستان کرمانشاه که یکی از مصوبات سفر استانی ریاست قوه‌قضاییه به این استان بود. پس از طرح موضوع در جریان سفر آیت‌الله رئیسی، مراتب با جدیت در دستور کار قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن و در برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و پیگیری‌های مجدانه مجموعه قضایی استان کرمانشاه نتایج قابل ‌توجهی حاصل شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان ساخت: پس از اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم و پیگیری حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمانشاه به‌عنوان متولی امر انتخاب شد، مکاتبات متعددی با دستگاه اجرایی جهت پیگیری رفع مشکل قطع آب منطقه عثمانوند (سرفیروز آباد) به عمل آمد و در نهایت مقرر شد فرماندار کرمانشاه با همراهی نماینده دادستان، جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در منطقه حضور یافته و از طریق شناسایی معتمدین و ریش‌سفیدان اقدامات لازم برای حصول سازش میان اهالی روستا‌های درگیر این موضوع انجام شود.

لذا مقرر گردید تا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فرایند پیگیری مطالبات اهالی روستای سرین در مورد مجوز حق‌آبه و نتایج آن را به دادگستری استان کرمانشاه اعلام کند که بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در مکاتبه‌ای اعلام داشت که تاکنون برای روستای سرین از توابع بخش سرفیروز آباد عثمانوند حق آبه‌ای ثبت نشده است.

توسلی‌زاده افزود: در ادامه جلسه‌ای در فرمانداری شهرستان کرمانشاه با موضوع رفع معارض و مشکلات پروژه آب‌رسانی روستای سرین با حضور اشخاص ذی‌ربط و از جمله بزرگان و معتمدین محلی برگزار شد که در نهایت به لحاظ همکاری قابل‌ توجه اهالی روستا برای اجرای کامل طرح آب‌رسانی مقرر شد شرکت آبفا بلافاصله نسبت به تکمیل کار اقدام کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: در نهایت و در پی حصول سازش میان اهالی منطقه به ویژه روستای سرین که معارض منبع تأمین آب بوده‌اند، مقرر شد تا شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از طریق پیمانکار حداکثر ظرف یک ماه نسبت به رفع نواقص و بهره‌برداری از پروژه اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا شرکت مذکور برای تأمین کسری احتمالی آب، اقدامات لازم برای اضافه کردن آب از منابع دیگر را انجام دهد و فرمانداری شهرستان کرمانشاه نسبت به تأمین اعتبار بهره‌برداری از چشمه روستای شینه (به‌عنوان منبع دوم تأمین آب) برای سال جاری پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

توسلی‌زاده تاکید کرد: دادگستری استان کرمانشاه پیگیری موضوع تا حصول نتیجه نهایی را در دستور کار قرار می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام ‌شده پیرامون مشکلات مسکن مهر ۶۲۰ واحدی تپه کوله شهرستان پاوه نیز اظهار کرد: در این مورد ضمن صدور دستور مقتضی به دادستان شهرستان پاوه جهت پیگیری موضوع و ارائه گزارش مستمر از اقدامات انجام‌شده، جلسه‌ای با شرکت نمایندگان اعضای تعاونی و دیگر ادارات ذی‌ربط برای استماع اظهارات طرفین در محل دادگستری مرکز استان کرمانشاه برگزار شد و پس از بحث و تبادل‌نظر پیرامون اختلافات موجود، در نهایت مقر گردید تا اعضای تعاونی، مبالغ لازم برای تکمیل پروژه را تا پایان سال ۹۹ پرداخت کنند. همچنین مقرر شد تا به تخلفات هیئت مدیره که مورد درخواست اعضای تعاونی بود و دعاوی حقوقی مطروحه توسط دادستانی و دادگستری شهرستان پاوه رسیدگی شود و نتایج آن تا پایان شهریور سال جاری مشخص گردد.

توسلی‌زاده در پایان نیز عنوان داشت: در مورد آن بخش از اختلافات یا تخلفات که در صلاحیت مرکز داوری اتاق تعاون است نیز مقرر شد تا پایان شهریورماه امسال تعیین تکلیف و منتج به نتیجه شود. ضمنا پیگیری این موضوع تا زمان حصول نتیجه و احقاق حق اعضای تعاونی با جدیت در دستورکار دادگستری استان کرمانشاه قرار خواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی