سرهنگ فرزاد اکبری در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در حوزه سرقت، استان کرمانشاه در جایگاه نهم کشور و پایین‌تر از میانگین کشوری قرار دارد اظهار داشت: استان کرمانشاه در زمینه سرقت به عنف نسبت به میانگین کشوری جایگاه نوزدهم را دارد.

وی با اشاره به اینکه مجموع سرقت‌ها در استان در یک ماه گذشته چهار درصد کاهش داشته عنوان کرد: وقوع سرقت‌های مهم در یک ماه امسال با ورود ویژه نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

رئیس پلیس پیشگیری استان کرمانشاه گفت: کشفیات سرقت‌ها در یک ماه گذشته هفت درصد و دستگیری‌ سارقان چهار درصد افزایش یافته است. در سال گذشته نیز ۱۱ هزار و ۲۹۴ سارق را در حین ارتکاب جرم دستگیر کرده ایم اما در برخورد با این افراد خلأ قانونی وجود دارد و باید بازدارندگی برای این گروه بیشتر باشد.

اکبری با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۰ هزار نفر در زمینه تمام جرائم دستگیر شده‌اند افزود ۹۲ درصد از این افراد بیکار بوده و ۹۷ درصد از ۹۲ درصد عنوان شده نیز بی‌سواد یا زیر دیپلم هستند ضمن آنکه ۳۶ درصد از افراد یاد شده سرقت یا تکرار به جرم سرقت داشته‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری استان کرمانشاه در پایان با بیان اینکه ۳۰ تا ۳۵ درصد مجرمان معتادند عنوان داشت: ۱۵ درصد از این مجرمان فروشنده موادمخدر یا خرده‌فروش هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی