گروهکی را که ادعای تساوی حقوق زن و مرد دارد و خود را طرفدار فمنیست می‌داند، باید نه با ادعاها و سخنرانی‌هایی که می‌کنند بلکه از داخل جستجو کرد.

تساوی حقوق زن و مرد و در یک کلمه فمنیست در زمان صنعتی شدن اروپا، با نگاه مظلومانه به زن رشد یافته و هدفش آزادی زن از بند حقارت، توهین و کارهای سخت در کارخانه‌ها و تولیدی‌های صنعتی بوده و خواستار بازگرداندن زن به بستر گرم خانواده و احترام به شخصیت لطیف او بود که در گذشت زمان، به دست سود جایانه بعضی از احزاب و افراد به انحطاط کشیده شده است. آن ها از زن به عنوان نیروی کار ارزان و در اختیار اهداف خویش استفاده می‌کردند.

هم اکنون دختران #کُرد با همین هدف از سوی رهبران گروهک‌های #پ‌ک‌ک و #پژاک به کارگیری می‌شوند. آنان زنان و دختران کرد را از ناز و نعمت خانواده با حرف‌هایی پوچ بی بهره نموده و تازه زمانی که دیگر کار از کار گذشته است ماهیت دوگانه و تهی شعارهای فریبنده گروهک برای این قربانیان جنسی روشن می‌شود.

سران این گروهک قربانیان خود را پس از جذب، در دورهای شستشوی مغزی شرکت داده و در نهایت معشوقه‌های خویش را از بین آنان جدا می کند. این‌ها را از خاطرات دخترانی که در این گروهک‌ها به دام افتاده‌اند می‌توان یافت.

یکی از همین دختران به نام رحیمه یاشار با کد سازمانی ریحان که بعد از مرگش دفترچه خاطراتش به دست روزنامه نگاران افتاد، این جملات را نوشته است: رفقای گروه رهبری، معشوقه‌هایی تحت عنوان زنان مرکزی دارند که می‌توانند حامله بشوند. آن‌ها هم لباس‌‌های خوشگل دارند و هم شامپو… این تبعیض‌‌ها عادلانه نیست.  زن یکی از رفقای کمیته مرکزی لباس خواب زیبایی دارد و ما باید خوش شانس باشیم اگر خانم، به جای دورانداختن لباس‌های کهنه‌اش، دلش به رحم بیاید و به ما بدهد. توی این فکر هستم که آیا آن‌ها در ته دلشان از کارهایی که می‌کنند شرمنده هم هستند یا نه؟ من باید خوشحال باشم که مثل آن ها نیستم و ارزشی برای این چیزها قائل نیستم یا دنبال قدرت نیستم، ولی به هر حال دیدن این مسائل آدم را اذیت می‌کند. حالم خیلی گرفته است…

این نمونه ای کوچک و به دست آمده از تبعیض‌ها و ظلم‌هایی است که در حق دختران کُرد زبان می‌شود. ننگ بر کُردی که ببیند و چیزی نگوید. مگر می‌شود کُردی که غیرت و ناموس پرستی‌اش زبان زد عالم است اکنون نگاه کند که چگونه دخترانشان را به بی‌عفتی و تجاوز کشانده‌اند و آن‌ها را از حق زنانگی خود محروم می‌کنند و ساکت بنشیند.

زنان و دختران کُرد باید در خانه‌های گرم خویش آغوش باز کنند و فرزندانشان را به بالین بگیرند، آنان باید لالایی‌های خود را در گوش کودکانشان زمزمه کنند، باید معدن مهر و عطوفت شوهرانشان باشند نه اینکه در سوراخ‌هایی در دل زمین مانند مار بخزند و از حق مادر شدن محروم شوند. به آن‌ها نباید به چشم کالایی در دسترس و دور ریختنی نگاه کرد.

زنان کُرد و دختران سرزمین من شیرزنانی هستند که مانند یک ماده شیر فرزندانشان را به دندان گرفته و در مقابل حجوم نامردان می‌ایستند.

از تمامی وجود آرزو می کنم زنان و دختران سرزمینم از کُرد و لر و لک تا فارس و ترک و بلوچ، همه وهمه مادرانی زنده و شیرزنانی برای خانواده خود باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی