عقاید ماورایی مارکسیستی که برابری‌های خارج از منطق و عدالت را در قالبی زیبا و دلنشین بیان می‌کند همیشه طرفدارانی داشته و دارد که عقل خویش را زیر پا گذاشته و کورکورانه از دریچه هیجانات احساسی به جامعه‌ای نگاه می‌کنند که منطق و فلسفه از مبانی تشکیل پایه‌های آن است.

حزب چپ‌گرای کارگران کردستان یا همان پ‌ک‌ک نیز در زمان اوج تفکرات مارکسیستی توسط عبدالله اوجالان(زاده ۴ آوریل۱۹۸۴) با شعار یا مرگ یا کوردستان پایه‌گذاری شد و طی سی سال، جز جنگ و خونریزی و آوارگی برای تشکیل حکومت کُرد مستقل، چیز دیگری را برای کُرد‌ زبانان به ارمغان نیاورد لذا با دستگیری رهبر پ‌ک‌ک، به ناگاه تغییری استراتژیک و ایدئولوژیک این جریان را درنوردید و آن‌ها را از تشکیل حکومت مستقل و شعار یا مرگ یا کوردستان به آتش بس و خریداری کردن جان یک نفر سوق داد.

*آغاز انشعابات:

زریان روژهلاتی از کرد‌های ایرانی عضو پ‌ک‌ک در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید: پس از دستگیری رهبر پ‌ک‌ک، تغییر استراتژیک و ایدئولوژیکی که باعث می‌شد تا سی سال قربانی شدن اعضا برای تشکیل یک کردستان مستقل بی‌نتیجه نماند ایجاد نارضایتی در کُرد زبانان غیر ترکیه‌ای از جمله ایران، سوریه و عراق بود. لذا پس از نشست‌ها و نتیجه‌گیری‌های نهایی تصمیم بر آن شد تا احزاب و شاخه‌های کوچک‌تری با همان تفکر حزبی(پ‌ک‌ک) تشکیل شود که همان راه را به صورت جزیره‌ای در مناطق هدف از خاورمیانه با عنوان چهارپارچه کردستان دنبال کنند.

*تامین منابع مالی:

ایران، آمریکا، ترکیه، فرانسه، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر، پ‌ک‌ک را در لیست گروهک‌های تروریستی قرار دادند با این وجود خبرهای بسیاری مبنی بر نشست‌های آشکار و پنهان اعضا و رهبران پ‌ک‌ک با آمریکا و انگلیس به گوش می‌رسد که همگی در نهایت یک خواسته و آن هم کمک مالی و تسلیحاتی به پ‌ک‌ک از این کشورها را آشکار می‌سازد. حزب کارگران کردستان در این سال‌ها با کمک همین کشورها توانسته است با قبضه‌ی ۸۰ درصدی بازار مواد مخدر اروپا در زمره‌ی بزرگترین مافیای این تجارت خانه‌مان برانداز بین المللی و اولین و تنها قدرت برتر اروپا در قاچاق مواد مخدر قرار گیرد. البته این تجارت پر سود مانع از غفلت این حزب خود خوانده از دیگر تجارتهای سیاه نبوده و مطابق اظهارات اعضای تسلیمی این حزب خشونت طلب و زیر شاخه‌های اقماری آن نظیر مینل بیلگین از ترکیه، فرشته بیگلری از ایران و…. پ ک ک، پژاک و … دخترانی که توان جسمانی یا روانی برای ادامه در سیستم را ندارند در صورت داشتن ظرفیت‌های جنسی، پس از بهره‌کشی به فروش می‌رسانند البته قاچاق انسان در همینجا خلاصه نشده بلکه اعضای فعال نیز با قیمت‌های گزاف در بین گروهک‌های زیر مجموعه و دیگر احزاب تروریستی مبادله و خرید و فروش می‌شوند. متاسفانه مطابق اظهارات برخی از اعضای بریده از این گروهک‌ها که عموما به خاطر ترس جانی نمی‌خواهند نام آن‌ها فاش شود و یا اسنادی مانند دفترچه‌های نیم سوخته، یادداشت‌ها یا اظهارات خانواده‌هایشان که پس از سناریوی خود سوزی برای آزادی رهبرشان به دست می‌آید یک نکته نقطه اتصال همه این اظهارات است و آن هم فروش اعضای عضوهای دگراندیشی است که پس از پلتفرم نیز حاضر نیستند به آرمان‌های فرقه‌ای گروهک باز گردند. و این تجارت کثیف نیز با اعلام دیر هنگام کشته شدن آن‌ها در درگیری‌ها و الصاق برچسب شهید به اول نام این قربانیانِ قاچاق اعضا سرپوش گذاشته می‌شود و همین امر نیز عاملی است که موجب شده تا جنازه‌ای به خانواده آن‌ها تحویل نگردد.

*جایگاه زن در گروهک و فساد ریشه‌ای:

پ‌ک‌ک در حالی از برابری و تساوی حقوق زن و مرد صحبت می‌کند که  تنها در یک فقره از عملیات‌های انتحاری سریالی در سال ۱۹۹۰ که تعداد آن‌ها به ۱۵ عملیات می‌رسید، ۱۱ فقره از آن را توسط زنان انجام داده‌است. این فاجعه انسانی حاکی از نوع نگاه بی‌ارزش و کالایی این گروه خشونت طلب به زن است که در آن و در گروهک‌های وابسته به آن به روشنی مشهود است. این ظلم بزرگ در حق زنان به همینجا منتهی نشده و بهره‌کشی و سوء استفاده‌های جنسی از زنان و دختران مخصوصاً در رده‌های بالاتر نیز مشاهده می‌شود، زنان و دختران منتخب با استدلال‌های واهی همچون: زنان و دختران از حفاظت گفتار بیشتری برخوردارند. نه به مسند ریاست که به حرمسرای رؤسا وارد می‌کنند.

برای نفی خانواده، ارتباط همسری و منع زن از حق مسلم مادری، همجنسگرایی را در رده‌های بالاتر ترویج نموده و حتی برای مقصود خود چارت‌های تشکیلاتی و سلسله مراتبی را به عنوان سرکرده‌های همجنسگرایی ایجاد کرده‌اند و این انحراف آنقدر عمیق و ریشه‌دار شده است که اگر گزارشی از سوی خبرچینان مبنی بر اقدام به مبادرت افعال همجنسگرایانه میان زنان و یا مردان به رده‌های بالاتر داده شود نه تنها آنان را مجازات نکرده بلکه در مواردی مورد تشویق نیز قرار می‌گیرند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی