کودار که دقیقا مشخص نیست باید آن را حلقه متصل به پ‌ک‌ک و پژاک دانست یا حزبی مستقل و یا شاید هم سرشاخه تازه جوانه‌زده‌ای از احزاب مردود و مترود گذشته، به تازگی کودکی نوپا شده که خیلی زود زبان باز کرده و نمی‌داند چه می‌گوید. در واقع فقط مثل کودکان کلماتی را که یاد گرفته طوطی‌وار به کار می‌برد بی‌آنکه از معانی آن‌ها مطلع باشد.

از یک طرف نه پ‌ک‌ک و پژاک گروه کودار را قبول دارند و زیر بار مسئولیت آن می‌روند و نه کودار خود را زیر مجموعه آن‌ها می‌داند. بعد از گذشت دو سال از تشکیل این گروه هنوز هیچگونه حمایت یا حتی تعیین موقعیت مشخص از حزب‌های کورد نسبت به این گروه انجام نشده و از طرف دیگر هم این گروه بارها اعلام کرده من از این‌ها نیستم ولی برای این‌ها هستم.

اما در آخر این کودک نو پا برای بقا و رشد نیاز دارد تا خود را به پدر و مادری هرچند پیر و فرسوده مانند پ‌ک‌ک و پژاک بچسباند و زیر چتر آن‌ها قرار گیرد. ولی چه فایده، که این پدر و مادر فرسوده و فرتوت که در تخت احتضار بسر‌می‌برند دیگر توانی برای یاری خود نیز ندارد چه رسد به تحمل این فرزند ناخواسته پرحرف.

بعید نیست از این روزها خبری بشنویم مبنی بر تحویل کودک نوپای وراج، یعنی کودار به شیرخوارگاه یا نوانخانه‌ای که سرپرستی او را به عهده گیرد. این یعنی آنکه باید منتظر وابستگی کودار به یکی از احزاب خود خوانده یا گروهک‌ها یا کشورهایی باشیم که بیایند و سرپرستی و قیومیت این کودک را برای تحصیل متامع خود بپذیرند.

از همین جهت است که این گروه اصل کار خود را مبارزه و درگیری می‌داند. چرا که کودکی که تنها می‌ماند باید گریه کند، فریاد بکشد و اگر نزدیکش شوند چنگ بی‌اندازد تا توجه‌ها را به خود جلب نماید، هرچند که این کار عبث عاقبتی جز یک سیلی آب‌دار از بزرگترها و نشستن سر جایش نخواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی