استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در تالار شهدای دولت استانداری، به تشریح برخی درخواست های یکی از نمایندگان مجلس و درخواست کننده طرح تحقیق و تفحص از استانداری پرداخت و افزود: برای شکوفایی، توسعه و منافع استان بر همدلی، همراهی و تعامل قانونمند اعتقاد و باور دارم اما در مقابل خواسته‌های شخصی و منافع فردی خواهم ایستاد و به هیچ شخصی باج نمی‌دهم و معامله هم نمی‌کنم.

بازوند گفت: اینکه این نماینده با انتصاب مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان مخالفت می کند و درخواست دیگری دارد، یا تقاضای عزل شهرداری را دارد که منتخب نمایندگان مردم در شورای شهر سنقر کلیایی هستند، طبیعی است با دفاع اینجانب در مدار قانون مواجه شود زیرا شهردار منتخب مردم است و نمی توان در این مداخله کرد، ایشان که مدعی قانون است باید بیشتر از این موضوع مطلع باشد.

استاندار کرمانشاه به شروع درخواست تحقیق و تفحص از استانداری اشاره کرد و بیان داشت: در سال ۱۳۹۹ سه سوال از طرف این نماینده به کمیسیون شوراها ارائه شده که در خصوص توزیع اعتبارات، نرخ بیکاری و انتخابات مجلس بود و بر این اساس پاسخ های لازم ارائه شد.

در خصوص سوال نخست وی یادآور شد: این نماینده مجلس خود در شهرستان ناظر بر توزیع اعتبارات شهرستانی است و در استان نیز بر اساس فرآیند قانونی در شورای برنامه ریزی و توسعه مطرح و ۲ نماینده محترم مجلس بر شیوه توزیع اعتبارات استانی نظارت می کنند و اگر ناعادلانه بوده چرا تایید شده است زیرا سهم هر شهرستان مشخص و در کمیته های شهرستانی با حضور نماینده آن شهرستان اولویت ها و پروژه ها مشخص می شود.

بازوند گفت: سوال دوم در خصوص نرخ بیکاری بوده و ما قبول داریم بالا است اما این نرخ بیکاری را با تلاش همه دلسوزان و خدمتگزاران ۷/۳ درصد کاهش داده ایم که بیشتر از میانگین کشوری است و جای سوال دارد چرا سال ۱۳۹۵ که ایشان نماینده بوده اند و نرخ بیکاری استان ۲۲ درصد بوده  این موضوع را پیگیری نکرده اند؟ الان که به ۱۴/۰۹ رسیده و کاهش داشته ایم و استان اول نیستیم که ایشان حتی در نطق هم نمی دانست که کرمانشاه بیکارترین استان نیست.

مقام ارشد استان سومین سوال نماینده را نیز تبیین و پاسخ های ارائه شده را تشریح کرد و گفت: اگر در انتخابات سنقر و کلیایی مهندسی شده چگونه ایشان با ۷۰۰ رای بیشتر الان نماینده مردم هستند؟ بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری رأی مردم برای ما حق الناس است و بی طرفی و قانونمنداری اصول کاری مجریان انتخابات است ولی سواستفاده از رای مردم جایز نیست و باید پاسخگو باشند.

بازوند در ادامه این جلسه به درخواست های ارائه شده برای انتقال و ماموریت چهار نفر از اعضای ستاد این نماینده اشاره کرد و گفت: ایشان از وزارت کشور خواسته بود امکان انتقال چهار نفر را از دیگر ارگان ها برای بخشداری و فرمانداری فراهم شود خب طبعا مخالفت می کنیم چون این مداخله است.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: از تحقیق و تفحص استقبال می کنیم و بابت این قضیه باج نمی دهیم چون چهار روز پیش یادداشت انصراف از تحقیق و تفحص را همین نماینده امضا زده مشروط بر اینکه معاون فرماندار و بخشدار تغییر و احکام جدید برای افراد مورد نظر ایشان زده شود، همین جا اعلام می کنیم با رای مردم معامله نمی کنم و باج هم نمی دهم.

مقام ارشد استان تأکید کرد: نماینده ای که در دوران زلزله و بازسازی حتی سرپل ذهاب هم نیامده الان ادعای وجود کانکس در این شهرستان را دارد در حالیکه ۲۸ هزار کانکس در ابتدای زلزله در منطقه بوده و امروز فقط و فقط چهار کانکس داریم.

وی تصریح کرد: بازسازی ۱۳۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده افتخار نظام و دولت است که با دستور و سفر مقام معظم رهبری شروع و همه برای خدمت به مردم اعم از نیروی های نظامی و انتظامی، دستگاه های اجرایی، خیرین و مردم پای کار آمدند و باید به این مهم که دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی است افتخار کنیم نه اینکه این اقدام ارزنده را به دلیل اختلافات شخصی نادیده بگیرند زیرا عملکرد بازوند نیست بلکه عملکرد نظام است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی