حسن فتحی در هفته میراث فرهنگی ضمن تبریک این هفته در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کردستان ظرفیت‌های بالایی در حوزه طبیعی، تاریخی و فرهنگی دارد و این مهم می‌تواند بستری برای شکوفایی اقتصادی باشد.

وی افزود: ارتباط عمیق و تعامل سازنده مردم کردستان با سازه‌ها و بنیادهای تاریخی و فرهنگی موجب شده است تا حفاظت و صیانت از آثار تاریخی در اذهان همگان نهادینه شود.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ثبت جهانی کرفتو، ثبت تاریخ و گذشته مردم کردستان است و این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ منطقه خواهد بود و در این روزها خبر آغاز ثبت جهانی کرفتو می‌تواند بارقه‌ای از امید در دل مردم منطقه ایجاد کند.

فتحی از مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته با وزارت میراث فرهنگی در خصوص کرفتو خبر داد و گفت: با دستور معاون میراث فرهنگی موضوع کرفتو در دستور کار ویژه این وزارتخانه قرار گرفته است. رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری منطقه دیواندره افزود: غار کرفتو مجموعه از زیبایی‌های طبیعی و تلاش انسان‌های پیشین برای غلبه بر طبیعت و زندگی بهتر و ایمن‌تر است که به عنوان اولین آپارتمان مسکونی جهان شناخته می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی