افزایش ۲۲ درصدی صادرات از مرزهای استان کرمانشاه در سه ماهه اول سال‌۱۴۰۰ در شرایطی رقم خورد که دولتمردان مدام از فشار تحریم‌ها سخن به میان می‌آوردند. به‌راستی با وجود تحریم‌ها و اعلام مسئولان مبنی بر فلج کننده بودن تحریم‌ها و همچنین شرایط اپیدمی کرونا چگونه شاهد افزایش صادرات ۲۲ درصدی کالاهای مختلف از مرز استان کرمانشاه بوده‌ایم؟

این موضوع را به هیچ وجه نباید نادیده گرفت، چراکه نه تنها موفقیتی بزرگ در عرصه نبرد اقتصادی به‌شمار می‌آید بلکه مؤلفه‌های تحقق این موفقیت نیز می‌تواند در راستای گفتمان توسعه اقتدارگرا متکی بر برنامه‌ریزی، تجربه‌ای خوب برای پیشرفت کشور به‌شمار آید. استان کرمانشاه با داشتن مرزهای مختلف با بخش کردنشین و عرب‌نشین کشور عراق، ظرفیتی بسیار خوبی برای توسعه مبادلات اقتصادی کشورمان با همسایگان و دریچه‌ای برای مبادله با دنیا محسوب می‌شود..

ایران از طریق مرزهای استان کرمانشاه سهم خوبی در افزایش صادرات داشته که خود این استان ۳۰ درصد این صادرات را محقق کرده است و باید به این نکته هم اشاره نمود که مرزهای این استان هیچ‌گاه تعطیل نشدند. استان کرمانشاه به‌واسطه شرایط مرزی از دیرباز در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و به‌عنوان دروازه طلایی تجارت کشور شناخته شده است و امروز استان کرمانشاه با تجربه تجار توانمند باتجربه، فهیم و موقعیت‌شناس توانسته افزایش صادرات را در شرایطی که گفته شد، رقم بزند و با شناسایی بازار هدف کالاهای مورد نیاز همسایگان، بسیار در این زمینه مؤثر وارد شود که اتاق بازرگانی با ظرفیت بسیار حساب شده و با برنامه‌ریزی در این زمینه کارهای مشهود و اثرگذاری انجام داده است که همه این موضوعات نشان‌دهنده باور به توانمندی‌های داخلی، روحیه جهادی و انقلابی فعالان اقتصادی و تلاش برای تحقق رونق تولید است.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی