یکی از اعضای اسبقِ ایرانی تبارِ پ‌ک‌ک یکی از خیانت‌‌های سریالی پ‌ک‌ک را از زبان یالچین کوچوک که به خاطر قضیه ارگنکون زندانی شده بود روایت می‌کند:

پ.ک.ک طبق دستور سازمان «ارگنکون» ترکیه عمل کرد و نام کوچوک در فهرست یکی از افراد اصلی “دولت پنهان” در ترکیه قرار گرفت. او در سال ۱۹۹۳ در دره بقاع که تحت کنترل سوریه می‌باشد با عبدالله اوجالان، رهبر پ.ک.ک، مصاحبه کرد. چندین عکس نیز از این مصاحبه منتشر شد که نشان می‌دهد اوجالان، کوچوک را به دیدار اعضای پ.ک.ک می‌برد و با هم شام می‌خورند. این عکس‌ها در اصل در کتب خود کوچوک و نشریاتی منتشر شدند که در دهه نود میلادی با کوچوک و پ.ک.ک ارتباط داشتند. او در چندین برنامه تلویزیونی گفت این عکس‌ها نه مخفی‌اند و نه جای شرم دارد. او به عنوان یک محقق اجتماعی و یک سوسیالیست مدعی شد جنگ مسلحانه پ.ک.ک، قوی‌ترین شورش علیه دولت ترکیه است.

سازمان‌های سیاسی کرد – بجز خود پ.ک.ک – مدعی شدند کوچوک با تشویق اوجالان به دست کشیدن از جدایی‌طلبی او را به فردی «کمالیست» تبدیل کرد. در واقع، آنها پ.ک.ک را به تقلیل خواسته‌ها و انحراف جنبش کردی متهم کردند.

کوچوک در دادگاه اعلام کرد: «من کردهای ترکیه را از بارزانی دور کردم و گرنه آنان خواهان استقلال می‌شدند. اما امروز برای دموکراتیک کردن ترکیه تا حد مرگ تلاش می‌کنند. آیا این همانند یک رویا نیست؟

شاید نام من به معنای «کوچک» باشد اما برای دولت ترکیه کار بزرگی کردم در واقع توانستم امکان نفوذ میت و دولت پنهان ترکیه را در ساختار پ.ک.ک فراهم کنم و اوجالان را به فردی از دولت ترکیه تبدیل نمایم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی