در روز های گذشته چندین نفر به علت شنا در رودخانه های آذربایجان غربی و کُردستان جان خود را از دست داده اند. پدری که دو کودکش را از غرق شدن نجات داد مرگ مغزی شده است.

این اخبار حاکی از آن است که تفریح نداریم. بستر و امکانات مناسب برای گذران اوقات فراغت نیست. در شهرهای مرزی کودکان یا طعمه و بازیچه دست گروهک های خشونت طلب می شوند و یا افسرده از نبود امکانات می باشند.

عدم توجه مسئولین به شهر های مرزی و بالاخص کُرد زبان آن ها را از امکاناتی که برای جوانان و نوجوانان در شهرهای دیگر وجود دارد محروم کرده. سالن های ورزشی، کتابخانه ها، استخر، پارک و فضا های بازی می توانند جوانان و نوجوانان را جذب کنند. نبود این امکانات و تخلیه نشدن هیجانات این دوران، تفریحاتی مرگ بار را به بار می آورد.

مسئولین باید نگاه ویژه ای به این مناطق داشته باشند. وجود سرمایه گذاری، احداث کارخانجات و ایجاد شغل می تواند مسیر جوانی جوانان را تغییر دهد. ایجاد مراکز تفریحی استاندارد می تواند جان کودکان و نوجوانان را حفظ کند.

تفریح برای همه امری حیاتی است. در مقابل تفریح، افسردگی قرار دارد. وجود هر یک از این دو به معنای نبود دیگری است. جوانان و نوجوانانی که در بحران افسردگی به سر می برند به راحتی تحت تاثیر افکار مخرب قرار می گیرند. به آمار تفریحات مرگ بار باید کودکان گم شده و ناپدید را هم اضافه کنید. چندی بعد باید خانواده های آن ها خبر مرگشان را از شبکه ها و کانال های گروهک های خشونت طلب بشنوند. نگرانی های یک مادر زمانی به پایان می رسد که بتواند آینده ای را برای کودک خود ترسیم نماید. آینده ای که مسیرش باید از ابتدا مشخص باشد. مسئولین و همه ما در برابر آینده فرزندان این کشور مسئولیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی